Arny - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 4 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Arny je nádherný čtyřletý představitel německého ovčáka, působí majestátním dojmem, má bez mála 50 kg. Velké tělo ukrývá však malou dušičku. Arny se vyleká téměř všeho: hadice s vodou, misky s jídlem, jakéhokoliv rychlejšího pohybu, bruslařů na vycházce, kočárku s dítětem a mohli bychom pokračovat. Jeho nejistota pramení z neznalosti, on ty věci prostě nezná, a tak před nimi utíká. Žil se starým pánem a jejich společný svět byl v jistém slova smyslu velmi omezený a Arny neměl možnost se s běžným životem seznámit.

Arny je hlavička chytrá a učí se velmi rychle, chodí moc rád na procházky, kde se chová způsobně a, až na občasný údiv z něčeho pro něj neznámého, spořádaně. Užívá si plnými doušky, čeho příliš ve svém životě nezažil. Už pochopil dění v útulku a ochotně spolupracuje. Je to výborný hlídač, dělá čest svému plemenu, víme přesně, kdy k nám někdo jde mnohem dříve, než zazvoní zvonek.

Miluje přetahování s hračkami, aportování míčku, je v něm kus štěněte, které se občas přihlásí ke slovu. Dokáže dovádět a ukazuje nám, jak šťastný umí být. Když se s člověkem seznámí, je to mazel mazlivá, nastrkuje kožíšek k drbání a snaží se doslova člověku nacpat na klín.

ZDRAVOTNÍ STAV: Arny je očkovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Je zcela fit a zdráv. Poslední roky nechodil ven na procházky, jeho pohyb byl omezen na zahradu u domu. Jeho zadní nohy potřebují nasvalit a měl by 2-3 kg shodit.

JAKÝ DOMOV HLEDÁ: Arny hledá domov v rodinném domě se zahradou, s přístupem dovnitř domu. Je to pejsek toužící po lidské společnosti, chce být uprostřed dění, tak bude spokojený. Arny potřebuje páníčka zkušeného, který ho s klidem a s trpělivostí bude dále seznamovat s běžným životem. Hledá člověka aktivního, který s ním bude chodit na procházky, jezdit na výlety a užívat si života. Nehodí se pro svou velikost k malým dětem. Co se týče ostatních zvířátek, jako mnoho ostatního, nezná je a neumí situace s nimi správně řešit. Hodí se spíše jako zvířecí jedináček.

Zájemci o adopci pište na utulek@tstabor.cz nebo volejte na 778 465 467. Podmínkou adopce je kastrace Arnyho po adaptaci v novém domově.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

https://www.utulektabor.cz/86g/

HISTORIE: Arny je pejsek po zemřelém majiteli, páníček odešel a on jeho tělo hlídal celé tři dny, pak se spolu navždy rozloučili a Arnýsek je nyní u nás. Klouček je sice téměř 50 kg obr, ale děsí ho téměř vše: my lidé, kanály, kotec, spadnutí klíčů, zvednutí ruky, ... Nemá to snadné, omezený svět, jaký znal, se otočil vzhůru nohama.

Jedno je jisté, je to dobrák, hodně vyděšený, ale dobrák. Vzájemně se krok za krokem poznáváme a až to bude možné, s tou největší radostí Vám ho představíme.