AGÁTA - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nový JIčín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 01.10.2018
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

 

 

AGÁTA - 3 - 4 letá,fenka, váha cca 10 kg, nekastrovaná, převzata do pěče jako velmi plachá.

Lepší už to nebude - Agátka k sobě hledá člověka
Někoho, pro koho bude láskou na první pohled. Přesto nebo právě proto jaká je.
Potřebuje k sobě člověka velmi trpělivého, zodpovědného, spravedlivého, vyrovnaného, nenáročného, chápavého a taky přizpůsobivého. Tento člověk by měl mít pro Agátku pelech někde v domě, s možností přijít za lidma i si od nich odejít do klidu. Měl by mít skvěle zabezpečenou zahradu a na paměti, že když Agáta uteče, už ji pravděpodobně nikdo nikdy nenajde. Mimo zahradu a dům Agátu nebude možné nikdy pustit z vodítka. Prvních několik týdnů nebo měsíců to nebude možné ani na zahradě. Agátu na zahradě nejde chytit. Jde ji ale naučit, kudy se kam chodí a jak to při té situaci vypadá. Agáta slyší na svoje jméno a ví, které otevřené dveře znamenají, že má jít ven a které, že má jít domů. Doma ji už není problém připnout na vodítko/nasadit obojek/postroj.
Agáta není mazel a možná ani nikdy nebude. Nechá se pohladit, ale nestojí o to. Agátka pořád ještě řeší spoustu drobností, nemá ráda změny. Stačí vyměnit například pelech a už ji nedostanete ze zahrady zpátky domů.
Agáta může mít  i kočičího kamaráda. Ale NUTNĚ POTŘEBUJE, aby v domácnosti byl další pes. Vyrovnaný, pohodový, nebojácný a nekonfliktní. Psí parťák jí pomůže překonat všechny obavy z nového prostředí. Pomůže ji postupně najít cestu k novým lidem - tedy k vám. 
Je odčervená, odblešená, naočkovaná i přeočkovaná a má čip. Zatím není kastrovaná.
O Agátě by se dala napsat kniha
Co může Agáta nabídnout je neobyčejný život s neobvyklým psem. S ní se nebudete nudit, nevypadnete z rytmu. A když jo, budete pak třeba klidně hodinku přemlouvat psa, ať se vrátí domů, že ho tam čeká večeře...a on nic, nebavka, nevšímák
Najdeme pro tuhle ryšavou lištičku páníčka na míru? Bude mu skvělou partačkou na výlety. Lépe na ty v přírodě, není to holka do města.
Za Agátou bude nutné několikrát přijet, jít na společnou vycházku. 
Musí si na nové lidi zvyknout, není možné přijet, naložit ji do auta a odvézt ji do nového domova. Neumíme odhadnout kolik návštěv bude nutné, aby pro Agátu změna prostředí byla 
co nejmenší šok. Možná pět, možná deset, možná více.
Vzhledem k tomu, jak specifické soužití s Agátou ale je, je možné, že pro ni každý zájemce vhodný nebude, s tím je potřeba dopředu počítat.
K vidění na novojičínsku.