Riško

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Malý (do 30 cm)
Německý špic
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Olomoucký
Akt. umístění: ZASTAVME UTRPENÍ – spolek za práva zvířat  a etické zacházení s nimi.

Podrobný popis

Nechtěný Ríšánek z ulice hledá domov. Dostali jsme prosbu o pomoc pro cca ročního x špice s váhou 9kg, který přes 3 měsíce přežíval na odpadcích na ulici a jen zázrakem unikl několikrát nehodě, když přebíhal po rušné, hlavní silnici na východním Slovensku.
Útulky jsou v této zemi přeplněné a zájem úřadů i místních obyvatel o takové psy a kočky nulový, proto jsme se rozhodli pomoci. Ve spolupráci s oz Zachraňme spolu - Petita Magyar se zajistil odchyt, očkování, čipovaní, karantena na Slovensku a poté převoz na hranice, kde už pejska převzal náš spolek Zastavme Utrpení.
Velmi děkujeme všem, kteří nám Ríšu pomohli vysvobodit z bídy a samoty. Je to úžasný, vděčný, hravý a mazlivý pejsek. Z počátku byl hodně plachý a nedůvěřivý, uměl se i ohnat, evidentně neměl s lidmi úplně dobré zkušenosti, ale když zjistil že mu nic nehrozí stal se z něj vděčný ocásek, který je člověku stále v patách.
Velmi nám pomohl s x jezevčíka Betynkou, která po smrti svého parťáka pudlíka z žalu přestala jíst i fungovat, ale Ríša ji vrátil opět chuť do života a blbne s ním jako by neměla 12 ale 3 roky ???????????????????? i proto bychom byli vděční, kdyby mohli do nového domova spolu. Pro ně ideální domek se zahradou kde by měli přístup domu jako u nás a přes den řádit venku. Ríša už je očkováný, čipovany i kastrovaný. Ma rád děti od  cca 8 a fenky, psy moc nemusí. Fenečka je k lidem a dětem také velmi přátelská. Oba si do adopce dovezeme. Více informací podáme na tel čísle 604310280, zájemci pište SMS odkud jste a něco o vás... Ozvu se hned jak to půjde. Oba pejsci se nachází u nás v psím domově Pod křídly anděla Spolku Zastavme Utrpení v Žerotině u Olomouce. Děkujeme za šanci pro ně i sdílení.