Grand

Pohlaví

Pes

Věk

7 měsíců

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7m Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Grand
Věk: cca půl roku
Velikost: střední
Snášenlivost: fenky i psi ano, zvládá pobyt s kočkou i kralíkem, vhodný i k větším dětem, které již vědí, jak se ke psům chovat a nejsou vyloženě hlučné
Nachází se: Psáry u Prahy
Kontakt : FB Mony Naa, tel: 723683561
 
Grand, pravděpodobně kříženec chrta
k nám přišel jako bojácná hromádka neštěstí, bál se slov, bál se lidí, bál se předmětů. Reakci na strach bylo močení, utíkaní a schovávání. V dočasné péči se naučil, že pokud je vše v pořádku, je sranda a nemusí se bát. Naučil se, že každý večer dostane misku s jídlem a nikdo mu ji nebude brát.
Prvotní procházky s ním byly o neustále kontrole a strachu z útěku. Naštěstí, ale rychle pochopil, že procházky jsou pro radost a pro poznání nového a nyní si procházky užívá se vztyčeným ocasem a neplánuje chodit pouze na krátké procházky.
Vzhledem k tomu, že je to štěňátko, může se stát, že čas od času něco zničí, i když v dočasné péči to byly pouze dva obojky na jeho spolubydlících. Občasná nehoda není také výjimkou, vzhledem k psychickému stavu a nízkému věku. S tím vším je potřeba počítat.
Grand doma zvládá čekat se svou smečkou, snese se s fenkou, psem. Nevadí mu kočky ani jiná zvířata, na děti se zájmem kouká, vrtí ocáskem, ale vyloženě nevyhledává. 
Jaký domov pro něho hledáme? Klidnou rodinu, v bytě nebo domečku se spaním doma. Výhodou je zvířecí kamarád, ale není podmínkou, pokud se mu bude adoptující rodina dostatečně věnovat, bude šťastný.
Opravdu je potřeba si uvědomit, že vzhledem k jeho bázlivosti budou potřeba minimálně 3 návštěvy, aby si trošku zvykl a nebyl pro něho přesun do nové rodiny tak náročný.
Grand půjde domů očkovaný, čipovaný, odčervený, po podpisu adopční smlouvy na kterou se váže adopční poplatek a s podmínkou kastrace ve vhodném věku.