JONÁŠ

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Můj drahý budoucí páníčku, nevím úplně přesně, co bych ti o sobě řekl, vlastně toho ani moc nevím. Jednoho dne jsem se motal po silnici, sotva jsem pletl nohama a naložila mě hodná paní, která mě předala k tetám do péče. Vypadal jsem jako velká špinavá koule, všechno mě bolelo a nic jsem si nepamatoval. Dostal jsem jméno Jonáš a podle doktora jsem docela mladý pes. Bude mi asi kolem 3 - 4 let a vážím
17 kilo.
Teta ze mě vystříhala docela pohledného fešáka, co říkáš? Jsem velmi hodný pes a potřebuju tvoji lásku a pochopení. Jsem trochu jiný, moje srdce je obrovské, ale prázdné. Miluju brouzdat zahradou a klidné procházky mi nevadí. Budeš - li mě milovat, ukážu ti svůj svět, který je velmi jednoduchý a zatím jsem v něm sám. Vím, že spolu nám to půjde líp. Tak co kdybychom se zachránili navzájem? Tvůj Jonáš."

Jonáš je asi 3 - 4 letý kříženec středního vzrůstu, byl nalezený na silnici ve velmi zanedbaném a zoufalém stavu. Nikdo ho neznal a nikomu nescházel, neměl čip, obojek, nesl si jen svoji minulost, kterou nikdo neznáme. Zpočátku měl horší koordinaci, velmi se bál, neznal obojek ani vodítko a cokoli se mu nasadilo, provázel bolestivým nářkem. Myslelo se na střet s autem nebo jiný uraz, protože má zlomený ocas, ale postupně jsme zjišťovali, že Jonáš je zkrátka jiný a jeho projevy, které jsou pouze nářkem strachu, nikdy agrese, jsou spíše psychického rázu.
K lidem je Jonáš velice přátelský, je to velmi hodný a mazlivý pes, nikdy se neožene, aby kousl, dokáže se mazlit a přijde si pro pohlazení, vítá a naučil se hygieně. Se psy je nekonfliktní a nevšímá si jich.
Podstoupil veškerá možná vyšetření včetně RTG páteře, hlavy, krevních testů, sona i CT hlavy a podle nálezu již víme, že Jonáš má patrně od narození, zakrnělý, nebo ne zcela vyvinutý mozek, malé velikosti, tudíž je ve svém chování zpomalený, prostě má svůj svět a dá se říct, že je mentálně zaostalý.
Nicméně v životě mu to nijak nevadí a přijmete - li ho, takového, jaký je, je to velmi nenáročný, klidný a milující pes.
Vyhovovalo by mu bydlení u klidných hodných lidí, v domě se zahradou, kam si bude moct chodit čmuchat a nikdo po něm nebude chtít žádné zázraky. Jonáš si potřebuje zvyknout na nové prostředí, byť někdy působí, jako že neslyší nebo nevidí, není tomu tak a spíše jen díky svému hendikepu, nereaguje vždy hned na nějaký podnět. Pokud se něčeho lekne, nebo ho něco vykolejí, překvapí, zaječí, jako by ho něco bolelo. Postupně však tyto situace mizí s tím, jak je zvyklý, orientovaný a aklimatizovaný. Doma vydrží sám bez problémů.
Jonáš je velmi citlivý a milý kluk, zaslouží si pohodový klidný život po boku chápajících páníčků, kteří ho budou mít rádi.

Jonáš je odblešený, ostříhaný, odčervený, kastrovaný, čipovaný a bude očkovaný. Do adopce půjde po předchozí seznamovací návštěvě (ideálně 2 - 3) po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, Dočasky De De z.s. Praha. Návštěva možná po dohodě v dočasné péči s Aničkou
na tel : 776 565 684. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705
Za fotečky děkujeme moc Gabi Lioneska Uhrová