Sasie - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

6 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 6 Icon: Malý (do 30 cm)
Německý špic
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Sasie
Věk: 5-6 let
Velikost: malá, váha 6.5 kg
Snášenlivost: se všemi zvířaty bez problémů, děti toleruje, ale nevyhledává
Nachází se: Volárna (okr. Kolín)
Kontakt: tel. 603704029 FB: Bára Váňová
 
Sasie (Sisinka) je zhruba šestiletá fenečka – kříženka špice, která žila ve velice nevhodných podmínkách. Bohužel se to hodně podepsalo na její psychice. Je velmi plachá, k lidem nedůvěřivá. Velmi dobře  jí vystihují slova klidná a citlivá.
Není to vyloženě mazlící typ, sama se pomazlit nepřijde, páníček musí přijít za ní. Od dětí se nechá chvilku pohladit, ale pak se stáhne zpět na svůj pelíšek.
Venku je velmi nejistá a bojácná, procházky nemusí,  i když chůzi na vodítku zvládá. Je pro ni ideální zahrádka, kde si vyběhne, udělá potřebu, maximálně se chviličku proběhne a upaluje zpět domů. Při pravidelném venčení je hygiena 100 %.
Díky zánětům oušek, které nebyly v minulosti léčené, má zdeformovanou část ouška. Má také zalomený ocásek, což mohlo vzniknout buď úrazem nebo to může být i vrozené. Jsou to však pouze kosmetické záležitosti a v ničem ji neomezují. Samotu zvládá velmi dobře, nic neničí ani nepláče.
Špatně snáší jízdu autem.
Hledáme pro ni proto domov v domečku se zahrádkou, aby nebyla nucena chodit několikrát denně na venčící procházky, které jí velmi stresují. Vzhledem k tomu, že špatně snáší cestování a změny prostředí,  potřebuje klidnější rodinku, která nehledá pejska jako parťáka na výlety. Od nových majitelů bude potřebovat hromadu trpělivosti a lásky, aby se s nimi cítila dobře. Vzhledem k její nedůvěřivosti a bázlivosti bude třeba v případě zájmu o adopce počítat s více návštěvami.
Do nového domova půjde kastrovaná, čipovaná, očkovaná a odčervená po podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.