CHARLIE - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 6 Icon: Malý (do 30 cm)
Německý špic
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis


" Moje jméno je Charlie a jsem překrásný špicí klouček, který hledá své doma. Můj život dosud neměl dobrý spád a tak jsem díky zanedbané výchově a nepřiměřeným trestům, strávit poslední léta za mříží útulku a měl jen malou naději na jiný lepší život. Moje teta ale ráda výzvy a tak jsem tu, abych vám představit svou maličkost a doufal, že si mě nějaký páníček, jehož srdíčko bije pro špicí nátury, odveze domů.
Je mi asi 6 let a jak víte, my špicí pejsci žijeme dlouho, máme tedy spoustu času, na všem dál pracovat. Nikdo mě neučil, jak zvládat manipulaci a obojek s vodítkem byl pro mě noční můra, měl jsem první dny košíček a dosud mám vodítko stále při sobě a dá se říct, že jsme se už skamarádili.
Momentálně doháním všechno zameškané mazlení, co mi kdy uteklo a tetu bych mazlil od rána do večera a od večera do rána znova a když mi na chvíli zmizí z očí, vítám jí, jak kdyby byla celé týdny pryč. Nemám rád muže, zvyknu si na špicí milovnici, především ženu, tak jako jsem si zvykl na svojí dočasnou tetu. Hledám nový domov, kde mi dají prostor a čas, kromě lásky i důslednost a trvalé zodpovědné zázemí, váš Charlie."

Charlie je asi 5 - 6ti letý přeskrásný kříženec špice, váží 8 kilo, který byl odložen do útulku, pro problémové chování. V jeho předchozí rodině mu nikdo patrně nenastavil žádná pravidla, nenaučil manipulaci a trestal uvazováním za obojek, z kterého má stále hrůzu. Když přijel, nosil košík, manipulace s ním byla obtížná, nicméně, po 2 měsících skvělé práce jeho dočasné tety, udělal obrovský pokrok a je z něj neskutečně věrný a milující pejsek, ovšem je to pejsek jednoho pána, resp. paničky. Miluje mazlení a drbání, svého člověka oddaně všude následuje a vítá jako o život. Je čistotný a s pejsky vychází bez problémů, pokud ho neobtěžují. Je to veselý a hravý kluk, užívá si dovádění na zahradě, miluje hračky, plyšáky a balonky a z nově nabyté svobody má velkou radost.
Potřebuje se postupně seznamovat se svým novým majitelem, ženou, muže v oblibě nemá, k dětem se nehodí v žádném případě. Pro jistotu stále chodí s připnutým vodítkem, ale od tety si již i poslední týdny, nechá vodítko připnout v rámci hry, stále je ale, co trenovat.
Hledáme pro něj hodné, vlídné, tolerantní a trpělivé majitele, ideálně se zkušeností s tímto plemenem, ale jistě důsledné s přirozenou autoritou, kteří nepoleví v nastavených pravidlech. Charlie je dobrý pes, jen je třeba správně ho vést, nezradit ho, milovat ho, nezklamat a nepolevit.
Charlie je odblešen, odčerven, čipován, očkován a kastrovaná, s ošetřenými zoubky. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy s úhradou adopčního poplatku 1500 kč. Návštěva možná po dohodě v dočasné péči, Říčany u Prahy.
Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705