MIKULÁŠ von Dočasky - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky.cz

Podrobný popis

Miky, Mikuláš <3
Ujali jsme se ho, neb mu zemřel páneček a panička se o něj a jeho mladšího parťáka nezvládla postarat. A tak trochu i proto, že je to dokonalá kopie Foxíka, hrdiny a bojovníka, nalezeného před lety o kousek dál. U veterináře už kluci dlouho nebyli a v posledních týdnech neměli už ani dost jídla.
Miky není nejmladší, takže nás nepřekvapilo, že velmi špatně slyší. Je to veskrze veselý a přátelský psík, ačkoliv byl utlačován mladším a houževnatějším skorojezevčíkem a šárvátky kvůli jídlu prohrával. Tím jsme si i vysvětlovali, proč vážil 12 kg, což je na jeho výšku dosti málo. Odčervení, antiparazitní obojek a kvalitní konzervy po malých dávkách, to by bylo, aby ho to nepostavilo na nohy, než ho pojedeme ukázat doktorkám. Ani po pár dnech se ale jeho stav nezlepšoval a i když jedl kvalitně a často, stolici měl řídkou a zapáchající. Odhalení pravé příčiny na sebe naštěstí nenechalo dlouho čekat. Mikuláš měl pod ocáskem u konečníku nádor. Teď už má po operaci, ačkoliv jsme s ním původně měli jet "jen" na standardní komplexní vyšetření a revizi všech zubů. Výsledky histologie jsou negativní. Kluk ušatá se rychle vykurýroval a už je zase happy, jak dva grepy.
Hodí se do klidné rodiny, nepotřebuje už dlouhé procházky, uvítá zahrádku či dvorek a přítomnost vlídného a citlivého člověka.
Pokud vám padl do oka, rádi vás s ním seznámíme. Fyzicky je v našem sídle v Lanžhotě. Napište nám více o sobě a podmínkách, do kterých by se měl Mikulášek přestěhovat, na adopce@docasy.cz