DORKA - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

8 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 8 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník

Podrobný popis

DORKA, ev. č. 104/17

Plemeno: kříženec
Pohlaví: fena
Rok narození (cca): *2014
Místo nálezu: Mělník 
Datum nálezu: 6/2017
Velikost: střední
Stav: k adopci 

Dorka je kříženka německého ovčáka a je jí zhruba 6 let. Dostala se k nám už v polovině roku 2017 ve velmi špatném psychickém i fyzickém stavu. Z jejího stavu bylo zřejmé, že byla krátce po porodu, ale štěňátka jí někdo odebral a pravděpodobně se jich zbavil. Pár měsíců po příjmu Dorotky byla na Chloumku nalezena čtyři čerstvě narozená štěňátka, která potřebovala mámu a protože u Dorky právě probíhala falešná březost, zkusili jsme jí štěňátka dát. Dortoka se jich opravdu ujala a jako vzorná maminka se o ně dokázala postarat. Tři malé Dorotky našly domov hned, poslední Dorotka je stále v útulku. Původně jsme chtěly, aby holky šly do domova spolu, protože na sebe byly hodně nafixované, ale pokud se holkám někdo bude dostatečně věnovat, je možné, aby šla každá do jiného domova.
Velká Dorka je fenka v nejlepších psích letech. Krátce po příjmu bylo dost těžké a zdlouhavé si k ní najít cestu, protože se bála nejen nás, ale i všeho okolo, ale díky slušnému zacházení a i díky našim stálým dobrovolníkům, kteří za Dorotkou pravidelně chodí, je z ní dnes už úplně jiná fenka. Je potřeba počítat stále s tím, že jí bude chvilku trvat než si na nové páníčky a nové prostředí zvykne, ale za trochu trpělivosti to určitě stojí, protože Dorotka je opravdu moc hodná, klidná a nekonfliktní fenka. Jakmile zjistí, že jí nic nehrozí, je to neskutečný mazel a přítomnost lidí, kterým věří, si užívá. Dorka se snese s ostatními pejsky i fenkami, nemá tendenci honit kočičky a domníváme se, že si nebude všímat ani drůbeže. Dorotka má velký strach z mužů, ale jistá si není ani u dětí. Ale věříme, že v trpělivé rodině by zvládla i odrostlejší děti a vlídného hodného páníčka.
Pro Dorku hledáme domov u moc hodných lidí, nejlépe v důchodu, kteří ji vezmou jako dalšího člena do rodiny a kteří budou mít dostatek trpělivosti zvládnout její počáteční nejistotu. Jakmile se však ledy prolomí, budou mít vedle sebe tu nejlepší a nejvděčnější psí holku na světě.
Takže pokud hledáte parťačku, která bude stát po Vašem boku, ráda s Vámi zajde na procházku a nebo bude jen tak lenošit s Vámi na gauči :-) přijeďte se na Dorku podívat.
Dorka je kastrovaná a do nového domova půjde očkovaná a označená čipem.

Více informací a fotogalerie na: https://www.msoz.cz/inpage/dorotka-a-dorotka/