Bambík - V LÉČENÍ

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Dej pac !

Podrobný popis

Bambík je 7 letý kastrovaný kříženec jezevčíka mohutnější postavy. Váží 18 kg a měří 40 cm v kohoutku. Bambík je aktivní, veselý a hravý pejsek. Každého vítá, vesele se kroutí a moc rád se mazlí. Po procházce se rozvalí na záda a nechá si drbat bříško nebo všelijak laškuje. Už pochopil, že s hračkami je zábava a naučil se několik povelů a klidu. Miluje procházky, na delším vodítku skoro netahá, na kratším je to potíž. S ostatními psy vychází bezproblémově, je zcela nekonfliktní, u nás žije ve smečce s jinými psy i fenami. Při setkávání s novými cizími psy někdy panikaří a pokouší se je preventivně vyděsit, ale záhy si dá říct.

Bambi má v sobě jezevčíka a s tím spojené určité riziko potíží s páteří. Stejně jako pro každého jezevčíka nebo jeho křížence pro něj nejsou vhodné schody, výskoky, nesmí prochladnout třeba ležením na dešti nebo v zimě na zahradě a v extrémní zimě bude dobré, aby měl krytá záda vhodným oblečkem. Hledá domov v teple v bytě, kde je čistotný a nic neničí a samotu zvládá dobře.

Bambi v květnu 2022 prodělal velmi komplikovanou operaci vyhřezlé plotýnky. Ze začátku měl Bambi zcela ochrnutou zadní část těla, nemohl se postavit na nohy a dokonce se ani nedokázal sám vyčurat. Každodenním cvičením 3x za den se postupně podařilo oživit nervy do té míry, že Bambi se sám postaví, vrátila se funkce svěračů a chodí pomalým tempem na kratší procházky. 

Toulal se po sousední vesnici, kde nám jej předali nálezci. Majitelé Bambíka již nechtěli zpět a tak byl přijat k nám 15. 3. 2020.

• Adopce vyřizujeme pouze telefonicky. V případě zájmu si tedy prostudujte podmínky adopce: https://www.azyldejpaczs.cz/podminky-adopce/ a následně můžete volat ve všední dny mezi 8 – 19 hod. na tel.: 608 697 844. Pokud se nedovoláte, zkuste to prosím později. Když pracujeme se psy, nemůžeme zvedat telefony.