Bambík k adopci

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Dej pac !

Podrobný popis

Bambík je 6 letý kastrovaný kříženec jezevčíka mohutnější postavy. Váží 18 kg a měří 40 cm v kohoutku. Bambík je aktivní pejsek, ale žije si ve svém světě, je evidentní, že se mu nikdo nikdy moc nevěnoval. U nás je vítací, vesele se kroutí a moc rád se mazlí. Po procházce se rozvalí na záda a nechá si drbat bříško nebo všelijak laškuje. Už pochopil, že s hračkami je zábava a naučil se několik povelů a klidu. Miluje procházky, na delším vodítku skoro netahá, na kratším je to potíž. S ostatními psy je dosti nevyzpytatelný, některého neřeší, s jiným by vyvolal konflikt, nechová dostatečnou úctu ani k fenám. Není zvyklý na malé děti, nezná je. Na procházce si jich nevšímá, ale soužití vyzkoušené nemáme. Bambík je vhodný parťák k důslednému a přemýšlivému člověku, který ho naučí správně vyhodnocovat běžné situace a přiměje ho k lepší komunikaci. Toulal se po sousední vesnici, kde nám jej předali nálezci. Majitelé se našli, ale nakonec se rozhodli pejska odložit k nám, protože si neporadili s jeho majetnickými sklony k misce a pelíšku, kdy neváhal i kousnout. U nás nic takového nezkouší, ale tady vládne režim a pravidla, která nerespektují jen největší výtržníci, a to on doopravdy není ???? Nicméně na získání vzájemného respektu a pojmutí důvěry vůči svému pánu potřebuje delší čas.

Bambi má degenerativní změny v páteří - má záda jezevčíka. Prodělal u nás akutní problém, měl přiskříplý nerv a hrozilo ochrnutí zadních nohou. Naštěstí zabrala konzervativní léčba a nyní je zdá se na 95 % dobrý, jedna zadní nožička není úplně tak stoprocentně hybná jako ostatní. Nijak mu to nebrání k obrovské aktivitě venku. Nicméně teď je již jasné, že hledá domov v teple, nesmí venku prochladnout a v zimě bude dobré, aby měl krytá záda vhodným oblečkem. Nevhodné jsou pro něj schody a výskoky do křesla apod. Do auta ho buď zvedáme (což si ze začátku nenechá libit) nebo chodí po teleskopické lávce. Akutní stav se může vrátit, proto je nutné mu co nejvíc předcházet. Pokud by se přeci jen potíže vrátily, není jisté, zda znovu zabere konzervativní léčba, je třeba počítat i s krajním řešením - operací. Ale samozřejmě může být vše i trvale v pořádku.

V případě zájmu volejte ve všední dny mezi 8 - 19 hod. na tel.: 608 697 844 nebo 565 381 244. Prostřednictvím kontaktního formuláře odpovídáme v řádu týdnů.