BOBÍČEK

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Vy lidi jste divný stvoření, něco se vám znelíbí, tak šup s tím do lesa, vyhodit, co nejdál. Jasně, že třeba starý boty, ale psa? A ke všemu psího dědu? To už chce pořádnou dávku krutosti a necitu. A tak jsem se v tom lese motal a motal a představte si, našli mě a tak jsem tady.
Jmenuji se Bobíček a mám už něco odžito, přesně vám nepovím, ale 10 let mně již jistě bylo. Jsem skřítek jorkšír a mám rád hodné lidičky, ostatní pejsky i kočičky. Jsem zlatíčko, mazlivý brouček, zbavili se mě a já teď bydlím u tety a čekám, jestli mi ten domov vyjde. Mám velké srdce, dokořán otevřené pro nějakou hodnou paničku, které budu spinkat na klíně. Váš Bobíček."

Bobíka našli v lese a nikdo se o něj nepřihlásil. Vzhledem k tomu, v jakém byl stavu, předpokládáme, že ho někdo vyhodil. Je to starší jorkšír, určitě přes deset let, avšak stále si užívá života a lidiček kolem sebe, je to velký mazel a hodný bezproblémový kluk. Přijel plný blech, zanedbaný, ale naprosto vděčný a odevzdaný, zabydlel se krásně a sedl si se všemi pejsky v dočasky. Má rád kratší procházky a doma je hodný, čistotný a neštěká. Sám vydrží doma bez problémů, je to zlatíčko, které si okmažitě zamilujete.
Bobíček po příjezdu kašlal a podstoupil Kardio vyšetření, průdušky má v pořádku, ale dostal léky na srdce, které je zvětšené a slabší. Kromě občasného kašle, nemá žádné další příznaky. Do budoucna je potřeba mu dávat 2x denně tabletku a jednou za 3 měsíce srdíčko zkontrolovat u kardiologa, což zdarma novým majitelům zajistíme na pražské klinice, včetně léků.
Je odblešený, odčervený, čipovaný, na stehně má lipom (tukový útvar, nezhoubný) který ho nijak neomezuje, a vzhledem k tomu, že kvuli srdci nemůže do anestezie, nedá se odstranit, stejně jako se nebude kastrovat.
Hledáme pro něj milou starší či mladší rodinu, klidné láskyplné prostředí, kde mu zajistí důstojný podzim života a spoustu lásky. Do adopce půjde po předchozí návštěvě, po podpisu adopční smlouvy s garancí veterinární péče v naší režii doživotně.
Návštěva možná v Praze, po dohodě s dočasnou tetou, info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705

za fotečky děkujeme Veronika Kubů.