Ajša - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

6 měsíců

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 6m Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Praha
Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

 

Jméno: Ajša
Věk: 4-5 měsíců ( štěně)
Velikost: v dospělosti odhad střední velikosti do 20 kg.
Nachází se: Praha
Kontakt : fb Lucie Šimanová tel: 774 746 312
Snášenlivost: po seznámení psi, feny, kočky.

Ajša je štěňátko, které se po příjmu všeho bálo. Za svůj krátký život nejspíš to krásné zažívá až u své dočasné tety, u které jí to moc svědčí a kde již udělala ohromné pokroky. Naučila se že ruka hladí, že není potřeba se bát pohlazení tak, že se musí bránit kousáním, že jídlo se nemusí hltat, protože ji ho nikdo nevezme. Učí se chodit na vodítku a všemu, co má správné štěňátko umět. Dohnala svou podváhu a pomalu se učí hygieně při pravidelných procházkách, doma už zvládá být bez nehod.
Je jí velkou oporou domácí pejsek, který ji vše pomáhá zvládnout. Nyní je z Ajši velmi umazlená holčička, která moc ráda sedá své tetě na klín, hraje si a rozpustile dovádí.
Pro Ajšu hledáme klidné prostředí s aktivními lidmi, do budoucna bude potřeba fenku vést a učit motivační metodou, určitě ne nějaký přehnaný dril a křik. Pejsek v rodině by byl velkou výhodou. Pokud by se v rodině nacházely děti, tak i u nich je potřeba, aby byly klidné a hlavně věděly, jak se k pejskům chovat, takže spíše větší děti.
Do nového domova půjde očkovaná, čipovaná, odčervená, podmínkou adopční smlouvy je kastrace ve vhodném věku a pro adopcí několik návštěv u dočasné tety na seznámení s Ajšou. Adopční poplatek činí 1.500 Kč.