Amigo - milý staford x K ADOPCI OD 11.2.2020

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Hej Amigo!

Que? Amigo Amigo..

Že neumíte španělsky? No nevadí na našeho krasavce Amiga španělštinu potřebovat nebudete :). A co že je Amigo vlastně zač?


Je to pejsek starý přibližně jeden až dva roky. Kdybychom ho měli zařadit k nějakému plemenu, tak nejblíže má ke křízenci staforda s pitbullem a díky jeho místy strakaté srsti bychom se nebáli hádat, že také s leopardím psem. Ze všech těchto plemen si Amigo vzal jen to nejhezčí a nejzajímavější a výsledek opravdu stojí za to! :)

Amigo je pejsek přátelský k lidem, velmi hodný a laskavý. Má lidi rád a je to na něm vidět :).V kostce by se dal shrnout jako klasický, akční, hyperaktivní a neposedný bullík. Je to klasický případ, Amigo netouží po ničem jiném, než po vaší pozornosti a lásce. A když ji má, je z něho ten nejlepší pejsek pod sluncem. :)


Amigo zatím neví, co je to socializace a na ostatní zvířata se zatím moc netváří, neví jak se k nim má chovat a co od nich může čekat. Stejně tak to má s ostatními pejsky, někteří mu sednou, to je pak po problému, ale někteří ne, záleží tedy na vzájemných sympatiích a povaze druhého pejska. Nový majitel bude muset určitě počítat s tím, že je potřeba Amiga provést socializací od úplného začátku. :) Výchovou je zatím také zcela nepolíbený, takže i v této oblasti, bude potřebovat všechno dohnat a dopilovat.

Amigo je pejsek vhodný pouze do tepla, může tedy k baráčku se zahradou ale s bydlením uvnitř a také může do bytu.
Nebyl by problém ho adoptovat pokud máte děti, ale musí být už rozumné a starší patnácti let. Rodiče samozřejmě musí fungovat jako stěžejní bod, pro fungování pejska s dětmi.

Amigo se určitě hodí k ativním lidem, spotovně založeným lidem, lidem kteří ho budou brát sebou na výlety nebo s ním budou dělat psí sporty. Naopak se Amigo nehodí, ke starším lidem, je to silák a kus psa, se kterým bude potřeba dohnat všechno co zatím zameškal.

Budoucího páníčka budeme vybírat opravdu pečlivě, důležité je aby jeho nový majitel byl člověk, který má s výchovou pejska bohaté zkušenosti. :)

!!!Amigo bude připraven odjet domů od 11.2.2020 a podmínka jeho adopce bude kastrace!!!

 

V případě zájmu o pejska, pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

 

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA

Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

 

Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00)