Tobiáš - usměvavý stafordšírský bullteriér - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Naše bullí sbírka se rozrostla!

Přibyl nám do ní usměvavý Tobiáš. :)

Tobiášek je sympatický desetiletý zástupce rasy stafordšírský bullteriér. Jestli je Tobík papírový pes nebo bez nevíme, ale vypadá, že žádným dalším pejskem šmrcnutý nebude.

Tobiášek je přátelský a na svůj věk opravdu velice aktivní pesan. :) Zpočátku je ostýchavý a nejistý musí se na něj pozvolna, určitě žádný nátlak. Člověk ho musí nechat aby si pro to pohlazení přišel sám. :)

Tobiášek je duší i tělem vášnivý aportér, za aportek by šel i světa kraj! Prošel výchovou, takže mu povely nejsou cizí.

Do nového domova by chtěl odejít raději jako jedináček, nechápejte to špatně, pesjci mu nevadí a venku je s nimi opravdu kámoš, ale doma musí být velkým šéfem a okupantem na gauči pouze on :). Pod zkušenou rukou by si mohl zvyknout sdílet domácnost s fenečkou, ale raději ho doporučujeme jako jedináčka. S ostaními zvířátky taky nekamarádí, je to tedy pejsek pro páníčka který hledá parťáka do nepohody aby nebyl sám.

Tobiáš se nehodí do rodiny s dětmi, ale zato naopak nepohrdne staršími, aktivními lidmi, kteří by stačili jeho tempu. Jeho nové bydlení by mělo být určitě v teple jestli to bude teplo bytu nebo teplo domečku, kde se bude moct proběhnout po zahrádce je Tobíkovi jedno. :)

Tobíkům zdravotní stav je vzhledem k jeho věku opravdu dobrý, jediné co ho trápí je začínající šedý zákal.

Tobiáš se do útulku dostal od rodiny, která ho již dřívě adoptovala z jiného útulku. Do rodiny časem přibyli děti a to Tobík nezvládnul, začal se ohánět a musel z kola ven. Není to však žádný agresivní zabiják, snaží se na sebe spíš upozornit štípáním a nárážením, chce být prostě váš středobod vesmíru. Při dostatečné pozornosti z něho bude úžasný společník! :)

V případě zájmu o pejska, pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

 

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA

Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

 

Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00)