Pajda ♥ jezevčík tvrdohlavec - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

12 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 12 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Pajda je jezevčík. Tím by mohl popis končit, protože být jezevčík není jen plemenná příslušnost, je to tak nějak i diagnóza.

Samozřejmě jsou hodní jezevci, ale pak je tu ta skupina tvrdohlavých vzteklounů, do které patří i náš Pajda :-). On to není zlý hafan, ale žil devět let se starou paní, neměl pravidla, pohyb, dělal si co chtěl, mohl kousat a vztekat se, no a tak to dělal.

Dalo by se říct, že Pajda se někdy ožene a někdy kouše, když se mu něco nelíbí. Bohužel je to spíš tak, že Pajda pořád kouše a všechny. Takový jeho pozdrav místo podání ruky :-). On tedy nekousal pouze do dcery majitelky. Ta na něj byla vlídná ale přísná, nevšímala si ho a minimalizovala kontakt. Jediná to s ním uměla.

Pajda bude potřebovat domov, kde ho nechají na pokoji. Nebude se mu nikdo vnucovat a sám si určí, kolik kontaktu si přeje – alespoň ze začátku. K tomu dostatek procházek, teplé místo na spaní, dobrá bašta a bude to nejspokojenější pes.

Vhodný do bytu i na zahradu – ta by byla přeci jen o něco lepší. Na procházky chodí moc rád, tady připínání a chození ven zvládá dobře a rychle se to natrénuje. Bude rád i za starší páníčky, kteří ho však nebudou chtít ňuňat a mazlit. On o kontakt příliš nestojí, nebo alespoň zatím ne. Spíš tak najít milovníka jezevčíků, který mu poskytne domov z lásky k plemeni a přizpůsobí se tomu, jaký Pajda je.

Ostatní pejsky snese, raději má feny, ale doma byl zvyklý jako jedináček. K dětem se samozřejmě vůbec nehodí.

 

V případě zájmu o pejska, pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

 

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA

Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

 

Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00)