Terry - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

12 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 12 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Terry
věk : 10 let
velikost : střední
Snášenlivost: ne k jiným zvířatům, ne k dětem, pouze jako jedináček
Nachází se v Praze
Kontakt : fb Júlia Holaň, tel: 797 811 758

Terry je pejsek plemene Parson Russel teriér s průkazem původu a tomu též odpovídá jeho povaha. K nám pod spolek se dostal po smrti majitele a dlouhém pobytu v útulku, který psychicky a i fyzicky velmi špatně snášel. Má za sebou za svůj život dost ran osudu, zažil co to je být milován, ztrátu blízkého člověka a následně i velkou bolest.
V současné chvíli ho v prosinci čeká operace: parkarpální artrodéza, kdy bude noha v zápěstí přerušena, postavena do správné polohy a pomocí implantátů zpevněna tak, že zápěstí nebude již ohebné, ale bude v pozici, aby ji Terry mohl používat v přirozené poloze. Věříme, že až ho nožka přestane bolet, hodně to pomůže i v jeho složité povaze. Terry je z počátku nedůvěřivý, má trochu potíž lidem věřit a je i hodně svéhlavý paličák, vše je však o postupném seznamování a porozumění, co Terry potřebuje, dát mu čas na to, aby za vámi přišel sám, nevyhledávat ho aktivně k mazlení a nespěchat na kontakt. S dočaskovou tetou pracují na socializaci a Terry udělal ohromné pokroky.
Není to však pejsek vhodný k dětem a jiným zvířatům na stalý pobyt v jednom domě, v minulosti došlo při manipulaci s Terrym a jeho nožkou k opakovanému kousnutí, je k němu tedy potřeba přistupovat obezřetně, ale pokud se mu dá čas a prostor, dokáže být i velký mazlík, jen pozor na nožky.
Koho a co pro Terryho hledáme? Hledáme člověka, který bude respektovat jeho potřeby, to že ne vždy, se chce mazlit. Nejlépe někoho, kdo má zkušenosti s teriéry, protože on je typický teriér. Určitě by se mu líbilo v domku se zabezpečenou zahrádkou, kde by mohl běhat a mít neomezený přístup do domu, určitě to není pejsek k boudě, nebo do kotce. Terry zvládne i pobyt v bytě s pravidelnými procházkami, hygienu má zvládnutou a doma nic neničí, vydrží i čekat, než přijde teta domů z práce, bez toho, že by nějak obtěžoval sousedy. V současné době je na veterinární dietě, která je již potřeba dodržovat do konce života, ale není nijak složitá, jedná se granule, které je možné objednat na internetu, nebo u veterináře, z důvodu zvýšených jaterních enzymů a slinivky. Před adopci je potřeba více návštěv u docasky a společných procházek s Terrym, aby si na vás trochu zvykl.
Do nového domova půjde očkovaný, čipovaný, kastrovaný, po podpisu adopční smlouvy,
adopční poplatek 1500 Kč.