Tobiáš - výmarský ohař

Pohlaví

Pes

Věk

11 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 11 Icon: Střední (31-60 cm)
Výmarský ohař
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Tobiášek je deset let starý pes výmarského ohaře (bez PP). Je to přátelský, neotesaný, silný a statný pes.

Není to jeho chyba, ale je to s ním trochu složité. Měl majitele, kteří ho nic pořádně nenaučili, ale nějak to zvládali a společně trpěli. Bohužel se pár rozešel a paní Tobiáše nezvládala nikdy, proto ho nyní odložila do útulku.

Je zvyklý žít pouze v teple a vzhledem k věku potřebuje přístup do tepla bez omezení. Ale celý život žil se separační úzkostí - doma štěká, vyje, občas něco rozkouše. Je zvyklý se celkově dělat co chce, nikdy neměl pravidla ani výcvik.

Když má pevné vedení, dovede se soustředit a snažit. Není to zlý pes, ale nemusel celý život nic a teď si těžce zvyká. Na veterině je schopný se i ohnat, ale jen aby zamezil nějaké bolesti nebo nepohodlí. Není tedy ale vhodný k dětem, na které není ani zvyklý. Kdyby měl k dispozici zahradu mohl by i do rodiny ke starším lidem, kteří se mu budou hodně věnovat.

Působí, že by mohl mít nějakou alergii. Byl zvyklý na ekonomickou kvalitu granulí. Když dostal kvalitnější, měl silné průjmy a zvracel. Bylo by to o tom v nové rodině vyzkoušet a nebo se držet toho, na co je jeho zažívání zvyklé. Dobře snáší i vařené maso s rýží.
Když je v zimě nebo na tvrdém, již ho bolí zadní nožky a hůře se zvedá - opotřebení odpovídá věku.

Nehodí se k jiným zvířatům. Občas je mu sympatická nějaké fena, ale celkově nebyl nikdy socializovaný, neumí se chovat k jinými psů, nemá je rád a zvířata loví.

V případě zájmu o pejska, pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

 

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA

Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

 

Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00)