FRAPPÉ - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Russell Rescue, z. s.

Podrobný popis

FRAPPÉ HLEDÁ NOVÝ DOMOV

Frappé je dvouletá fenečka bígla. Do naší organizace dorazila v květnu letošního roku. A to bohužel z velmi otřesných podmínek. Dosavadní život strávila zavřená v kóji v kravíně, kde se ve tmě a ve výkalech mačkala s dalšími psy. Bohužel ji toto strašným způsobem psychicky poznamenalo.. 

Frappé se nejlépe cítí venku, na procházkách a v otevřeném prostoru, kde má možnost si sama určovat, jak daleko od lidí bude. Pak se z ní stává poměrně veselý psík, který rozverně vrtí ocáskem a jemně chňape po prstech, v nichž hledá dobrůtky. Sem tam se nechá i pohladit. Od lidí neutíká, následuje celou smečku, ale na nějaké velké mazlení to zatím není. Hrůza a zlo, co se na ní člověk napáchal, ještě nebylo ani zdaleka odpuštěno. 

Problém nastává v momentě, kdy je Frappé uzavřena mezi zdi a přehodí se do módu "kravín". Pak nastává panika, úplně jakoby zapomněla, že se ještě před dveřmi do domu s každým mazlila. Vevnitř v místnostech Frappé běhá jak šílená a nahlas pláče v zoufalé snaze utéct pryč. 

Na druhou stranu ale musím říct, že za toho půl roku udělala obrovský pokrok. Prvních pár měsíců byla trvale zalezlá v boudě a na každého nepříjemně vrčela. Není agresivní, ale strach ji vždy celou rozvibroval. Teď už aspoň z boudy vyleze a jde si čichnout k návštěvě či si ulovit pamlsek. To bylo zkraje naprosto nemyslitelné. 

Máme tedy alespoň maličkou naději, že se Frappé časem alespoň trochu psychicky uzdraví. Ale tu šanci už nemá u nás. Za prvé máme podezření, že si v makovičce udělala z našeho domu "kravín", ve kterém se jí dějí zlé věci. Byla "přinucena" k čipování, opakovanému očkování, stříhání drápků, opakovanému koupání, protože se bohužel při velkém stresu celá pokaká.... No a druhým faktorem je samozřejmě čas a individuální péče, na kterou v našem zařízení není takový prostor. 

Rádi bychom zkusili oslovit naše příznivce a veřejnost, jestli by někdo nedal Frappé šanci. 

Frappé není vhodná k dětem. Ne proto, že by ublížila. Naopak na procházkách s nimi nemá problém. Je to proto, že potřebuje mít tu hlavní pozornost a mít kolem sebe lidi, kteří budou zcela respektovat její osobní prostor. Jestli bude její nový páníček muž, žena a nebo pár, to jí bude myslím jedno. I když u nás s ní zatím pracují hlavně ženy. Určitě by byl vhodný domek s možností vyběhnout ven. Ale dvůr či zahrada musí být fakt extra zabezpečená. Frappé je bígl, takže moc ráda chodí ven a nedělají jí problém ani větší skupinky lidí a psů, takže na nějakou pěší turistiku ideál. Může jít i ke druhému pejskovi či fence. Ale ten musí být extra poslušný a socializovaný, aby jí byl správným vzorem. 

Frappé k sobě hledá člověka, který má srdce na správném místě. Člověka, který má rád výzvy a který se nevzdává při prvním problému. Člověka, který má dostatek trpělivosti, lásky a kapsy plné dobrůtek. 

Jste-li mezi námi, čekáme s Frappé právě na Vás. 

Kontakt: gabriela.impact@gmail.com 

Ostatní, kteří trpělivě dočetli až sem, prosíme aspoň o sdílení na všechny strany. Třeba zrovna díky Vám příspěvek zahlédne někdo, koho Frappé zaujme..