Goro - veselý labrador x setr - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 7 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Bechyně
Region: Jihočeský
Akt. umístění: Útulek Tábor
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Goro je pejsek, na kterém byste na první pohled nepoznali jeho minulost. Tedy na jeho chování ne, na těle jsou jizvy zřetelné. Je veselý, šťastný, snaživý, trochu nevycválaný a trdlo, ale prostě fajn hafík. Takový neopracovaný diamant :-). S dobrým a pozitivním přístupem mu bude lépe, bude nadšený ze života, ale ozvy minulosti se mohou při vypjaté situace objevit, proto se nesmí na Gora hrubě a nespravedlivě.

Goro byl nepolíbený výchovou, ale už mu jde pěkně povel sedni, ke mně a na místo, dokonce umí dávat pacičky. Není to stoprocentní, ale piluje se a pokud se na něj jde bez nátlaku, učí se moc rád. Zvládá již nasazení náhubku, ale při manipulaci je někdy maličko strnulý - obzvláště pokud se člověk bojí a váhá. Poté je hrozně rád, když se vyjde na procházku, protože to ho baví - ideálně na stopovačce. Celý život byl zvyklý rvát za řetěz a snažil dostat se ze svého vězení, tedy se zatím těžce odnaučuje na vodítku tahat. Prostě to znal jinak a zatím na vodítku tahá, ale lepší se to. Když se jde z procházky je to samozřejmě mnohem, mnohem lepší než na startu. Tahání je pak méně a dá se pilovat chůze při prověšeném vodítku.

KOHO GORO HLEDÁ?
Vyrovnané a sebejisté lidi s vlídným srdcem. Základem je domov bez dětí, ke kterým ho pro jeho minulost doporučit nemůžeme. Jeho páníček musí být fyzicky zdatný a také psychicky a i zkušenostně. Tolerance, trpělivost, čas a pochopení budou nutné k soužití. K tomu je třeba jasně stanovit pravidla a režim fungování. Majitel by měl mít již zkušenosti se psy a chuť pracovat s pejskem, který si prošel něčím ošklivým. Goro třeba ztuhne, když se mu člověk moc dotýká jizev. Je to logické a člověk si na to jen musí dá pozor. Případně, že Goro váhá, je to na něm okamžitě vidět a stačí jen převést pozornost jinam. Nechat jizvy na pokoji, vyzvat k nějakému povelu a odměnit za provedení.

Goro se určitě hodí na zahradu k domu - celý život žil venku. Ze zahrady nemá tendence utíkat ani přelézat plot. S lidmi nemá problém a když jsou oni v pohodě, je i Goro a nechá se i rád podrbat od lidí, které nezná. Návštěvy bude pobízet k tomu, aby mu daly něco dobrého :-). Jakmile člověka zná, zvládá veškerou nutnou manipulaci. Při návštěvě veterinárního lékaře doporučujeme, aby měl pro jistotou vždy náhubek. Gorovi můžeme plně věřit, ale opatrnosti není nikdy dost ;-).

Goro dokáže dobře vycházet se psy. V útulku nemá problémy ani na procházce. Trochu jiné je to však doma, ale velmi to záleží na okolnostech a povaze druhého psa. Pokud by to byl pohodář, který si nebude vyskakovat a zabírat Gorovi věci, mělo by to fungovat. Fenečky má rád, takže podobně velká fena by mu byla dobrou kamarádkou a berličkou. Pozor se však musí dát na to, že si Goro hlídá své jídlo - musí se krmit v klidu a odděleně. Dlouhá léta hladověl a zatím nepochopil, že mu už jídlo nebude odpíráno a nemusí se toho bát.

Goro je ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům, očkovaný, kastrovaný a označený mikročipem.
V případě zájmu o adopci volejte slečně Štastné, která s Gorem nejvíce pracuje 776 28 97 97.

HISTORIE A PŮVOD:
Goro žil společně se svou matkou Barunkou uvázaný na řetězu u maringotky v lese, bez přístřešku či dostatku vody a jídla. Žil s lidmi bez zázemí, kteří byli silní alkoholici. O pejsky se nestarali dobře a ubližovali jim, proto je kompetentní orgány odebrali. V místě původního bydliště pejsků se již žádní další psi nenacházejí. Odebrané psy umístili do spolku Pro psí duši z.s., kde byl Goro od 3. 6. 2019 a nyní byl 29. 9. 2019 umístěn do našeho útulku. Barunka byla v jejich péči, ale bohužel již kvůli nádoru na plicích zemřela. Goro na ní byl velmi fixovaný a těžce nese, že je bez ní.

Při přijetí do spolku byl Goro velmi podvyživený, chudokrevný a měl špatné ledviny a vážil sotva 24 kilogramů. Hodně vrčel, bál se a plazil se a počůrával si při snaze o kontakt. Je to pejsek, který se bál a stále bojí křiku a prudkých pohybů, protože mu bylo velmi ubližováno. Mimo jiné má Goro po těle i zjizvená místa, která již nezarostou srstí - byl opařen vroucí vodou.

Za fotografie děkujeme Radkovi Havlíčkovi vividfoto.cz.

https://www.utulektabor.cz/103f/