Pupíček - aktivní mazlík ♥ - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 2 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Velký a statný pes, by měl mít takové jméno, ale u Pupíčka to prostě jinak nešlo :-). Je to asi roční svalnatý kříženec (bulla, ohaře či leopadního psa). Je to absolutně prdlé, milující a úžasné stvoření.

Pupíčka někdo vyhodil tady u nás na silnici, nejspíše pro problémy se zrakem. Nyní je již po operaci očí - jedno bylo zcela deformované, druhé má zjizvené, ale vidí na něj. Denně se mu musí kapat do oka, na což už si docela dobře zvyká. To, že nemá oko mu nijak nevadí, on to jako hendikep nevnímá. Je to aktivní a lidem oddaný divoch, který si naplno užívá život.

Potřebuje opravdu aktivní lidi, zatím připomíná spíše hračku na pérkách než psa, ale když se s ním začne pracovat, bude to naprosto úžasný pes. Jen potřebuje výchovu, výcvik a hlavně dostatek pohybu. Musí se s ním začít od základů, ale je to učenlivý pes, takže to půjde dobře.

K cizím lidem je pár chvilek opatrný, ale rychle se otrká a začne zlobit a mazlit se :-). Má raději ženy, ale i s hodnými muži vychází dobře.

Hodí se spíše na zahradu. Možná by si i v bytě zvykl, ale zatím je dost nesvůj, když musí být v budově. Asi to nikdy dříve nezažil a je mnohem raději venku.

Pro svůj elán a velikost není vhodný ke straším, neaktivním lidem ani úplně malým dětem.

Co se týče jiných zvířat má špatně nakročeno a musí se hodně rychle začít makat na socializaci. S fenami vychází, ale samce a jiná zvířata nemusí. Ještě to není ztracený případ, ale musí se aktivně socializovat. Do jedné domácnosti může k pouze k feně.

V případě zájmu o pejska, pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

 

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA

Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

 

Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00)