Vlček - hledá nový domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník

Podrobný popis

VLČEK, ev. č. 105/17

Plemeno: kříženec NO
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2016
Datum nálezu: 6/2017
Velikost: větší
Stav: k adopci

VLČEK se dostal do útulku jako roční odrostlé štěně. V době přijetí byl značně nesocializovaný, každého se bál a s nikým nechtěl komunikovat, ze strachu se oháněl a kousal. V současné době už je navyklý na útulkový režim, zvládá pár základních povelů a moc rád si hraje s balonkem. Vlček se už se nevyhýbá kontaktu s ošetřovateli a občas si už i sám přijde pro pomazlení. Nicméně stále je to pes, který je velice ostražitý a hlavně nedůvěřivý k cizím lidem, ve vypjatých situacích reaguje zkratovitě až hystericky, pokud má možnost, tak se před cizími lidmi spíš schová do boudy, pokud prostor nedostane, stále nemá problém se ohnat a kousnout. Přestože je Vlček mladý pes, je kvůli své problematické povaze zařazen do virtuální adopce, nicméně pokud by se našel vhodný zájemce, který nabídne odpoídající domov a zkušenosti, budeme velice rádi, pokud Vlček půjde do nového domova. Do případného nového domova by měl jít jako psí jedináček a neměla by tam být ani další zvířata. Kvůli zkratovitému chování ho nedoporučujeme ani do rodiny, ve které jsou děti.

Virtuální adopcí můžete přispět Vlčkovi na jeho pobyt v útulku. Co je virtuální adopce a co taková péče o jednotlivá zvířata zahrnuje a co stojí se dozvíte ZDE

Pokud byste chtěli Vlčka adoptovat, je potřeba počítat s tím, že počáteční nedůvěra k cizím lidem u něj stále přetrvává a tak by budoucí páníček měl počítat s tím, že si Vlčka neodveze domů po první návštěvě, k navázání kontaktu bude potřeba před samotnou adopcí náš útulek několikrát navštívit a pokusit se o navázání kontaktu a získání důvěry.
Do nového domova půjde očkovaný, odčervený a označený čipem. Podmínkou adopce je sepsání adopční smlouvy a úhrada adopčního příspěvku.

Více informací na: https://www.msoz.cz/inpage/vlcek/