Homer - Longing for Home ❤️ - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Tail Story z.s.

Podrobný popis

Veselý, umazlený a milující Homér hledá svoji osudovou rodinu, se kterou prožije nekonečné moře lásky, štěstí a zábavy. Homér má 3 roky a 13 kilo, nachází se nedaleko Kroměříže.

Homér je zřejmě kříženec teriéra, miluje lidi, nenechá si ujít žádnou příležitost, aby si přiběhl pro pohlazení. Oblíbil si škrabání za ouškem, něžně si svoji hlavičku položí do Vaší dlaně, a v tu chvíli je z něj nejspokojenější pejsek na světě. Je to právě on, kdo na mě věrně čeká u dveří koupelny. Všichni pejsci dávno dovádí venku, Homík postává u mě a je šťastný z pouhé mé přítomnosti. Má v sobě ale rovněž kus typické teriéří povahy, čas od času dokáže být docela tvrdohlavý. Zřejmě díky předchozí nedostatečné výchově občas neví, jak se v jaké situaci chovat. U nás už ale udělal velký pokrok, a z malého nevrlého a nejistého psího puberťáka se stává rozumný a moc milý utulený chlapeček.

Pro Homéra hledáme aktivní rodinu, která má již s pejsky zkušenosti. Homér nepotřebuje každý den uběhnout desítky kilometrů, bude spokojený, když se kolem něj bude stále něco dít. Rád vyrazí na procházku, pomůže Vám uvařit oběd, ocení psí hlavolamy. Zná odložení, má hygienické návyky a obrovskou touhu následovat svého člověka na každém kroku.

S dalšími pejsky si Homér rozumí, rád si s nimi hraje. Díky své teriéří povaze však občas nemá daleko k vyříkání si psích nedorozumění typickým teriéřím vrčením a poštěkáváním, nemyslí to ale zle, jen občas ještě neví, jak v tu chvíli reagovat. Nejlépe k fence, se samcem by se musela vzájemná sympatie vyzkoušet.

Homérova nervová soustava je bohužel citlivější, proto vedle sebe potřebuje vyrovnanější lidi a klidnější prostředí. Pokud však cítí, že má jeho páníček situaci zcela pod kontrolou, je z něj umazlený, utulený, šťastný a spokojený pejsek. Ke kočkám, dalším domácím zvířatům a malým dětem dětem ho však doporučit nemůžeme.

Ideální Homérova rodina by měla preferovat aktivní styl života, zároveň by měla umět odpočívat. Zkušenost s výchovou pejsků určitě pomůže porozumět Homérově povaze. Homér by byl nejšťastnější v domečku na vesnici, se zahradou a hodnou paničkou, která má u psů přirozenou autoritu a všichni ji milují. 

Hledáme k Homérovi zkrátka člověka, co žije život s nadhledem, má s pejsky zkušenosti a nezalekne se Homérovi nejistoty. Aktivního člověka, co nehledá jen plyšovou dekoraci na gauč, ale naopak se těší na všechno, co bude moct společně s Homérem podnikat.

Pokud se Vám Homer líbí, nenechejte ho prosím dlouho čekat, jeho srdíčko by si moc přálo znovu někoho mít rádo.

Očkovaný, čipovaný, kastrovaný, odčervený, ošetřený tabletou Nexgard Spectra. Homér půjde do nové rodiny po podpisu adopční smlouvy a uhrazení paušální náhrady nákladů spojených s péčí o psa ve výši 3.500 Kč. V případě zájmu o Homéra nám prosím vyplňte dotazník pro uchazeče o adopci https://drive.google.com/open?id=1cqE-W-Yl3VVyQthTd69moqZjzknKkUivlyOB1GMUqEo, nebo nám napište pár informací o sobě na e-mail info@tailstory.cz nebo na messenger Tail Story CZ.