Písek - mazel veselá - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 2 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Písek je dvouletý kříženec všeho možného - takový sitaj (tedy sídlištní tajemství :-)). Je to krásný, velký a svalnatý pes, který bude potřebovat hodně pohybu a hlavně výchovu a výcvik. Písek je milé trdlo, které si chce hrát, mazlit se, pusinkovat, ale nezná svou sílu a je to trochu divočák. Je to snaživý a učenlivý kluk, který je rád za nové podněty, možnosti a šance se zlepšovat.

V původní rodině dostal jméno Písek, protože si ho rodina přivezla z města Písku. Jménu mu necháme (trochu na něj i reaguje), abychom ho nepletli a přejmenuje si ho až nový majitel. Jeho původní rodina na něj nikdy plně nestačila, nic se nenaučil, moc toho v životě nepoznal. Byl převážně zavřený v bytě. Musí se tedy správně socializovat, se vším se seznámit a naučit správnému chování. Nejednalo se o zlé lidi, pouze limitované zdravím a s nedostatkem schopností pro péči o takového psíka.

Písek byl zvyklý na život v bytě, ale bude moc vděčný za dům a zahradu. Možnost pohybu, koukání na poletující ptáčky a pozorování dění kolem něho. V bytě byl bohužel někdy příliš dlouho a neměl možnost vydržet do další procházky. Proto vykonával potřebu i v bytě. Není to žádný čuník, jen to prostě nešlo jinak. Ale je třeba počítat s tímto zvykem a správně hygienické návyky obnovit. Když bude mít dostatek procházek a vše se mu bude správně připomínat a odměňovat, brzy se žádné nehody stávat nebudou.

Je to celkově nekonfliktní pohodář, který má prostě ze všeho radost. Na jiné pejsky reaguje klidně a případně si chce hrát, tedy po správném seznámení může i do již psí domácnosti. Děti jsou také v pohodě, má je rád obzvláště, když jsou umazané od zmrzliny či jiné dobroty :-). Je však třeba myslet na jeho velikost a sílu, malé dítě nechtíc porazí, ani si toho nevšimne. Tedy k dětem ano, ale stále pod dozorem a opatrně, hlavně než se naučí brát na prcka ohledy.

Touto cestou také moc děkujeme všem zapojeným pracovníkům kompetentních orgánů státní správy, kteří se intenzivně snažili o odebrání Píska z jeho původní rodiny. Byl to opravdu těžký boj a jsme moc vděční, že se povedlo a nyní může Písek najít aktivní rodinu u které pozná, jaká je to psina, být pes :-).

Chcete ho? Tak neváhejte a volejte - 773 791 322.