Maxík - v domácí dočasné péči - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek pro psy Lesan Kralupy nad Vltavou

Podrobný popis

asi půlroční malý kříženec jezevčíka, 4 kg, pes. Odchycený v Kralupech. Je bojácný, potřebuje trpělivého a laskavého majitele. Není vhodný k malým dětem, bojí se jich. Starší mu nevadí. Psa si k sobě do dočasky vzala Monika Svatoňová z Bašti, pokud o něj máte zájem, kontaktujte přímo ji na tel. 608162292.
Zprávy z dočasky: Maxíček dělá v domácí péči velké pokroky, po příjezdu z útulku byl úplně ztuhlý, jen ležel a nehýbal se, a tak jsme mazlili a mazlili a pusinkovali a nabízeli dobrůtky. Pozoroval z křesla ostatní pejsky, nás a koukal těmi svými smutnými kukadly, co bude. A najednou – hop! Skočil na zem a začal vše zkoumat, seznámil se s naší smečkou a vybral si roční fenku Zivu, pořád za ní chodí a už dokonce zavrtěl i ocáskem. Máme velkou radost.
Maxíček je u nás doma čtvrtý den, je to moc miloučké psí miminko. Sice se nás ještě trochu bojí, ale lepší se to. Začíná se chovat jako normální pejsek, hraje si, štěká, tahá hračky. Přála bych mu domov, kde už nějakého pejska mají, protože ostatní psi mu dávají pocit jistoty.

POZOR, AKTUÁLNÍ INFO !!! Pro Maxíka hledáme nový domov v domě se zahrádkou, v rodině nebo u jednotlivce, který má poslušného, socializovaného a zdravě sebevědomého psa či fenu (může být i větší velikosti), schopného jít Maxíkovi dobrým příkladem, být jeho učitelem a asistentem. Max je totiž schopný jeho chování kopírovat a mohl by tak získat lépe důvěru vůči lidem. Bohužel se zatím Maxíkova socializace nedaří tak dobře, jak jsme očekávali. Je to pejsek s vrozenou plachostí. Vzhledem k jeho pomalým pokrokům ve schopnosti žít ve společnosti lidí, ho nemůžeme svěřit do adopce kamkoliv. Budeme se i nadále snažit s ním pracovat a udělat vše pro jeho zlepšení, ale opravdu to není vůbec jednoduché. Volejte zatím, prosím, jen pokud máte výše uvedené podmínky pro jeho adopci. Děkujeme za pochopení.