MENDY - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

5 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 5 Icon: Střední (31-60 cm)
Rotvajler
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Klec. Čtyři stěny z kovových sloupků, kterými se občas vystrčí čumák s nadějí, že tam někde venku existuje něco jiného. Něco většího a snad lepšího, než tenhle malej svět 2 na 3 metry, kde toho není moc k jídlu, spaní a venčení se odehrává na tom samém místě a kolem dokola je slyšet jen štěkot jiných, stejných, kteří taky prostrkujou nos a doufají, protože tady někdo zase něco nezvládl. To je vše, co znám.
Ale teta říkala, že tam někde venku jsou i jiní. Ti, kteří dokáží napravit, co jiný zanedbal. Ti, co hladí a hází míček. Ti, co připraví pelíšek a dobrou baštu a trpělivě chápou minulost. Jmenuji se Mendy a je mi kolem 4 - 5 ti let. Z útulku si mě adoptovala paní, když mi byl 1 rok a dosud jsem jako domov znala jen dvůr a kotec a rodila dvakrát do roka. Když pro nás přišla pomoc, bylo nás tu i se štěňaty přes 20. Už je líp. Jde se dál, jsem tu a jsem úžasná a připravena na to pravé, vaše Mendy."

Mendy je asi 4 - 5 ti letá kříženka dobrmana a RTW, byla adoptovaná v 1 roce z útulku a to velmi nešťastně. Majitelka vše nechala na přírodě a Mendy každý rok rodila, i její děti pak rodily další a další vrhy. Bylo jich tam přes 20, když odjeli za štěstím a Mandy se ukázala jako opravdu skvělá psí holka. Je klidná a moc hodná, miluje lidi a i když byla zpočátku bázlivá a plachá, nikdy nezareagovala negativně. Její předností je věrnost a oddanost, kterou vám dokazuje každým kouskem své čisté duše, je klidná, pohodová, trpělivá, vnímavá, rychle se vše učí, jako by u vás bydlela odjakživa. Je to vděčné a mazlivé stvoření, i když svou vizáží i velikostí (32 kg) budí trochu respekt, je to milé a bezelstné zvíře, které touží po lásce svých páníčků, vlídném zacházení, o svém gauči v obýváku a plné misce dobrého dlabance. Mendy po seznámení vychází se psy i s fenami, žila ve smečce a v dočasce je se psem i fenou, jen si hlídá žrádlo, kočky loví. Bude ale ráda i jako jedináček. Zpočátku se trochu bojí chlapů, ale velmi rychle k nim přilne též, leká se prudkých, hlasitých věcí, situací, reaguje ale tím, že se stáhne, přikrčí, nikoli, že by někdy vyjela apod. Doma je vzorná, neničí nic, je čistotná, vydrží sama, manipulace i na veterině, vše bez problémů. Mendy je úžasná psí parťačka, hodila by se do baráčku se zahradou, s pelíškem uvnitř jako právoplatný člen rodiny. Může i k rozumným hodným vetším dětem.