Beník - mazlivý novofundlandský pes x - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 9 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Beník je mazel, roztomilý medvídkoidní neználek, který až nyní poznává svět. Je to kříženec novofundlandského psa a labradorského retrívra, žil do svých sedmi let pouze na zahradě a nic jiného nepoznal. Je to obří mazlík a kliďas, který se na vás přitiskne a nechá se rád drbat na bříšku. Miluje aportování a stále touží po zbytcích lidského jídla, na které byl zvyklý, ale učí se, co je správná bašta pro pejsky. Když přijde na hraní, umí to ještě pořádně rozbalit a blbnout jako štěně. :)

Určitě by si zvykl i na válení na gauči a pobyt v bytě, ale bylo by to pro něj nové. Jelikož je to velký pes, byla by pro něj zahrada ideální, ale tak, aby byl hodně času s majitelem, nechce být sám, miluje společnost. Hodí se do rodiny s většími dětmi i ke starším lidem.

Procházky neznal, a tak se nejdříve bál i manipulace s obojkem, ale vše se krásně učí. Každou procházkou jde sebejistěji a dál, brzy si na ně úplně zvykne. Když se mu nechce na vodítku jít dál, stačí se dřepnou na bobek a on vás dojde. Za pohlazením by totiž šel i do horoucího pekla.
Nenechá si ujít žádnou volnou rukou. Nemáš nic na práci? Tak drbej :) Nový majitel musí určitě počítat s tím, že Beník si bude muset na všechno zvykat a potřebuje čas a prostor a laskavý přístup. Nějakého hodného páníčka, který na něj nebude příliš tlačit. :)

Beník se nehodí k jiným psím klukům s většími fenkami je kamarád :). Jiná zvířátka jsou záhada, ale taky bychom ho k nim nedoporučovali. Nejlépe by mi bylo jako jedináčkovi, který by měl vaši pozornost jenom pro sebe, popřípadě k psí slečně. :)

Mohl by i do rodiny k dětem, ale pouze k dětem starším patnácti let :)

 

V případě zájmu o pejska, pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

 

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA

Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

 

Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00)