Artur - rotvajler s PP - hlídač - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Artur :) je opravdu kus psa, krásný, hravý a přátelský rotvajler s průkazem původu (ale není určen k chovu!), jsou mu tři roky.

Je to hodný kluk, ale velký a přísný hlídač, střeží si i své jídlo a je celkově majetnický. Je perfektní kandidát na ostrahu objektu.
Byl zvyklý žit pouze na zahradě, ale při dostatku pohybu by se naučil fungovat i v bytě či domě. Nicméně zahrada by pro něj byla úplně ideální. Je to poslušný pes, ale na pohyb bez vodítka to zatím není. Celkově si musí Artur vytvořit s majitelem pouto, respekt i lásku, aby ho přijal a plně ho poslouchal. Takový vztah se nevytvoří za noc a nový majitel musí počítat s tím, že vztah s Arturem se bude prohlubovat postupně a bude třeba s ním stále pracovat a intenzivně ho cvičit!

Pro svou povahu se samozřejmě vůbec nehodí k dětem. Potřebuje zkušeného majitele, ideálně ne moc velkou rodinu. Pokud by žil na zabezpečené zahradě, mohl by i k šikovným a aktivním starším lidem.
S fenami vychází dobře, se samci vůbec ne. Na jiná zvířata není zvyklý a nevíme, jak by na ně reagoval a zda by si na ně dokázal zvyknout.

Artur má průkaz původu, ale nemáme ho k dispozici. Chovatelská stanice o jeho odložení do útulku ví, ale nemůže se o něj nijak postarat a nepřeje si být jmenována. Podmínka adopce Artura je kastrace!!

V případě zájmu o pejska, pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

 

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA

Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00