Lucy von Dočasky - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

10 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 10 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky.cz

Podrobný popis

Lucynka milovala svou paničku, jejich cesty však rozdělila smrt. Její životní příběh se píše už desátým rokem. Lucy je kříženka jorkšíra a westíka. Žila si jako královna, jedináček. Vždycky byla rozmazlována a panička jí dopřávala všelijaké laskominky, jak to staří lidé s láskou a pečlivostí rádi dělají, aniž by si připouštěli zásadní zdravotní rizika.

Bohužel se tento život v blahobytu promítl do zdravotního stavu Lucy. Bezprostředně po přijetí k nám absolvovala konzultaci s odborníkem a následně stomatologické ošetření, při kterém přišla o zbylé zuby. Fotka na konci alba je jen pro silné žaludky. Lékař, který Lucy celý život ošetřoval, leta doporučoval snížení hmotnosti a úpravu stravy. Bohužel se tak nestalo. A tak díky dlouhodobé nadměrné zátěži pohybového aparátu, došlo navíc k poškození chrupavek kloubů zadních končetin.

Nyní Lucy zvládá kratší procházky, na kterých vítá nové psí kamarády. Naštěstí nemá lovecké pudy a nic nehoní. Na vodítku chodí pěkně, v bezpečném prostředí capká na volno a krásně reaguje na přivolání. Byla zvyklá na celodenní přítomnost svého člověka. Kdyz je člověk s ní, je klidná a užívá si mazleníčko a váleníčko v pelíšku nebo na gauči. Ale nerada zůstává sama, to pak dost hlasitě nadává a stěžuje si všem sousedům. Je čistotná, po operaci zoubků už normálně papká granulky. Autem jezdí ráda, s dětmi vychází báječně, lidi si rychle zamiluje, s jinými psy se ale o jejich přízeň dělí dost neochotně.

Rádi bychom ji proto umístili ke starším lidem, kteří už nikam nespěchají, bude je mít jen pro sebe a budou si vzájemně oporou ještě mnoho dlouhých let.
Ideálně do bytu, kde nebude vadit její radostný štěkot, ani hlasité chrápání ;-)
Nebo do domku s přístupem na zahradu.
Chůze do schodů jí začala dělat potíže. Naplánovali jsme dvě operace, které pomohou vyřešit bolesti kloubů. Musejí se provádět samostatně, tzn. nejdříve jedna, pak druhá nožička.
Náklady operací i následné rekonvalescence uhradíme. Lucy je v Brně. Už teď ale hledáme ideální rodinu, které budeme moci Lucy s důvěrou svěřit a na operace ji připravit v domácích podmínkách.

Jste takovou rodinou? Zamilovali jste se do Lucy na první pohled?
Napište nám více o sobě a podmínkách, které pro pět kilo štěstí máte, na adopce@docasky.cz
A nezapomeňte napsat, jak daleko bydlíte a přiložit své telefonní číslo.
Těšíme se na vaše zprávy ;-)