ARNIE - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník

Podrobný popis

TED, ev. č. 30/19

Plemeno: kříženec bull plemena
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2017
Datum nálezu: 18.3.2019
Velikost: střední
Stav: HLEDÁ DOMOV

Arnie je mladý kříženec stafordšírdského teriéra. Je to puberťák, kterého se zřejmě někdo zbavil pro jeho hyperaktivitu a vzhledem k tomu, že ho majitel nezvládl vychovat tak i neposlušnost a vzpurnost. Aby toho nebylo málo trpí Arnie i separační úzkostí. Krátce po přijetí do útulku Arnošt skončil na veterinární klinice, kde bojoval s parvovirózou. V současné době je již v pořádku, ale je potřeba počítat s tím, že se jedná o pejska, který má citlivější zažívání, takže musí být krmen speciální dietní stravou, a který má alergické reakce na různé medikamenty a vakcíny, proto i jeho léčba trvala tak dlouho.

Arnie je učenlivý pejsek, který však zřejmě do doby přijetí do útulku nepoznal, co je to výchova a tak si dělá co chce a na povely reaguje také jenom když chce. I přes svou původní zdravotní indispozici, při které velice ztratil na váze, je Arnošt už opět mohutný pes a jeho předešlá výchova-nevýchova zapříčinila, že "narostl" a je si své síly vědom, takže nemá problém se proti člověku postavit. Když se mu něco nelíbí, neváhá si zavrčet nebo se i ohnat. Arnie proto hledá velmi zkušeného pěstouna, který ho pozitivním výcvikem naučí, co je třeba. Byl by moc vděčný za někoho, kdo se mu bude aktivně věnovat a velmi by mu vyhovovalo, kdyby se s ním budoucí páníček věnoval nějakému psímu sportu, při kterém by mohl vybít přebytečnou energii. Arnie je moc rád v lidské společnosti a moc rád se mazlí. Když má náladu, tak si už začíná i hrát s přetahovadlem a balonky. Na ostatní psy se Arnie zatím nijak agresivně neprojevuje, takže případný psí kamarád by nemusel být problém, kočky však u něj nemají žádnou šanci. Vzhledem k Arnoštově prudké povaze a předchozí špatné výchově jej nedoporučujeme k dětem. Pro Arnieho hledáme umístění v RD s velmi dobrým oplocením, avšak s přístupem do domu a spaním uvnitř. Vzhledem k separační úzkosti, kterou trpí, není vhodné umístění v kotci.   

 

Pokud byste chtěli tomuto pejskovi poskytnout nový domov, prosíme, o vyplnění dotazníku na www adrese https://www.msoz.cz/inpage/dotaznik/ . Po vypnění dotazníku nás kontaktujte na tel. 602 144 145 v době mezi 10:00 hod až 16:00 hod. Děkujeme.

Více informací na: https://www.msoz.cz/inpage/ted_30_19/