Žofinka - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

10 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 10 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: ForDogs z.s.

Podrobný popis

Žofinka, 9let, 10 kg, x jezevčíka, kastrovaná

Žofinka je jedním slovem zlatíčko :-) Velmi hodná fenka, oddaně milující svého člověka, kterého provází na každém kroku.

Žila se smečkou dalších psů, ale upřednostňuje společnost lidí. Na ostatní psy spíše žárlí, proto by bylo lepší, kdyby bydlela jako jedináček nebo u někoho, kdo má zkušenosti a dokáže její žárlivost usměrnit.

Zpočátku je k cizím lidem nedůvěřivá, ale jakmile si jí získáte (což trvá asi tak jeden den), stane se z ní váš ocásek.
Je velmi poslušná, venku chodí bez vodítka a poslechne na slovo. Na vodítku chodí absolutně vzorně, netahá, drží se vedle nohy.
Má zvládnuté hygienické návyky, je velmi čistotná.
Je vhodná ke starším lidem, kterým bude dokonalou společnicí nebo i do mladší rodiny. Nepotřebuje už moc pohybu, ale procházky má ráda.

Žofinka k nám přišla se zanedbaným nádorem na mléčné žláze, který dorostl do velikosti pomeranče :-/ Již je po operaci, kterou zvládla na jedničku a od druhého dne se Žofinka chová, "jako by se nechumelilo". Bohužel výsledky histologie ale nedopadly moc dobře...
Nádor se ukázal být karcinomem a bohužel hrozí recidiva... Nikdo nedokáže říct, kdy se nemoc vrátí, hrubý odhad je asi rok, může to být ale samozřejmě mnohem dýl a nebo taky bohužel dřív.
Přes to ale doufáme, že se pro Žofinku, nejoddanější a nejvděčnější jezevčí holčičku, najde ten její člověk, který jí nechá u sebe dožít a bude jí milovat i kdyby to mělo být krátkou dobu. Žofinka mu to stonásobně vrátí.

Žofinka půjde do adopce čipovaná, očkovaná, odčervená, kastrovaná, na adopční smlouvu. Nachází se v obci Svárov, Středočeská kraj. V případě zájmu nás kontaktujte do zpráv nebo na tel.777 578 674. Případně vyplňte dotazník na www.fordogs-spolek.cz/dotaznik