BENNY - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

„Lidé prý často nevědí, kam v životě směřují, co má smysl… To já, vím, proč jsem na světě - musím doprovázet svého člověka. Se svým pánem jsem byl pořád, nepotřeboval na mě nikdy vodítko, vždycky věděl, že budu u jeho nohou. Bránil jsem ho před lidmi, sebe před psy, dost často jsem nevěděl, co mám dělat, co je dobře, co špatně, občas jsem měl strach, nebo hlad, ale NIKDY, nikdy jsem pána neopustil. Ale on jednoho dne zmizel. Volal jsem ho zpátky, nepřišel.
Nebyl tu pán, nic a nikoho jsem neznal a hlavně jsem neznal nic ani ze světa, kde jsem najednou byl. Prý se po stole neleze, ale já si tam dřív často něco dobrého vzal. Ne, ukradl, jak teď říkají. Ti noví lidé nechtějí, abych je na ulici chránil, když nás míjí cizí pes, cizí člověk, ale proč? Pánovi to nikdy nevadilo a já se přece tak strašně snažím – jak to že to nevidíš?
Chci, aby si ve mě viděl neohroženého ochránce, který tě bude stále obíhat i kdybychom šli do samotného pekla. Chci, aby si pochopil, že ti budu ležet u nohou připraven tě vždy chránit. Víš, já ve skrytu své duše dobře vím, že jsem jen malý pes, ale věř mi, mám obrovské srdce. Jsem BEN, strážce tvých dnů i nocí. A nechci za to nic, jen být s tebou…“

Ben je dvouletý pejsek střední velikosti, který procházel životem po boku svého pána bez pravidel, omezení, ale i podpory a jistoty. Ben nesnáší křik, vše bere vážně, vždy je připraven bránit sebe i páníka proti celému světu. Byť se v tu chvíli vevnitř sám bojí. Nyní žije v domácnosti s 8mi psy, unese je, ale nechce větší kontakt, neumí si s nimi hrát. Nicméně sám a s chutí chodí do kotce ke starým psům, kteří mu zřejmě dávají mu klid a jistotu. Mladí psi, kteří mají prudké pohyby, vybízí ho k překotné hře, štěkají, mu vadí, bere to jako atak z jejich strany. Dnes žije v domácnosti se dvěma dětmi, nemá s nimi problém. Pokud by Ben „něco provedl“ člověk do něj šel tvrdě, křikem, nepřiměřeným fyzickým kontaktem je schopen bránit se zuby. Přitom stačí jen v klidu Benovi říct, co nemá dělat a co naopak má udělat. Nikdo ho neučil pravidlům chování, nikdo s ním nepoznával náš lidský svět, co by jeho průvodce, opora i jistota. Stačí mu ale dát pár vteřin a klid a je tam opět milý, kontaktní a vstřícný pes.

Hledáme mu domov u starších lidí v domku se zahrádkou. Vycházky nevyžaduje, nepotřebuje, stačí mu klid a jistota zahrady, nicméně samozřejmě na vycházku jde a na vodítku netáhne. Stále obíhá svého člověka v kruhu, anebo se na něj vedle něj doslova směje s hlavičkou zalomenou nahoru snahou a láskou. Má tak krásné oči, které nespustí ze svého člověka. NIC jiného pro něj neexistuje, pokud si všimne cizích lidí a psů, tak jen pokud cítí ohrožení. Doma je čistotný, nic nezničí a může s ním být starší či klidný pes, ale mladý temperamentní pes by musel unést Benovo občasné velmi hlasité – nech mě být. Ač je to mladinký pes, chce klid, dokáže hodiny proležet u svého člověka a pak si sám hrát s míčkem, plastovou lahví. Ben potřebuje jen klid, důvěru a jistotu a výměnou vám dá sebe samého, své srdce a každou vteřinu svého života.

Ben je odčervený, čipovaný, kastrovaný, vakcinovaný. Do adopce půjde po předchozím seznámení, návštěvě, po podpisu adopční smlouvy, Dočasky De De z.s, Praha. Info o vás, jako vážných zájemcích, prosím, pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705.