Brik - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Středočeský
Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Brik je překrásný kříženec kanadského retrívra (Nova Scotia duck tolling retrívr) s těžkým osudem. Byl narozený v roce 2017 a jsou mu aktuálně téměř dva roky.
Brik je divoký, energický a rozjukaný mazel. Jako malé štěňátko byl zachráněný ze zlých podmínek. Byl obletovaný a vypiplaný úžasnou paničkou, která z něj udělala skvělého psa. Bohužel se pejsek upnul na paničku tak, že si jí začal hlídat. Nejdříve to bylo jen tak lehounce a bylo to pro rodinu skoro hezké a roztomilé. Bohužel se to ale dle očekávání zvrtlo a z nenápadného hlídání se stal problém. Brik si začal paničku hlídat i před rodinou a nakonec se situace pod špatným vedení tak vyhrotila, že Brik několikrát pokousal ostatní členy rodiny. Problém nezvládli a tak Brik putoval do útulku.
 
Venku a na neutrální půdě je to přátelský a hodný pes. K cizím lidem je absolutně bezproblémový. Potřebuje jen správně naučit své postavení v rodině a odbourat hned v počátcích jakékoliv bránění majitele. Problém může přenést i na prostor, či hračky, proto se Brik celkově hodí ke zkušeným lidem, kteří si poradí s jeho správným vedením. Nejlépe pro jednoho maximálně dva lidi, kteří dokážou s Brikem správně pracovat. Je to ještě mladý pes a může se tento špatný vzorec zcela odnaučit, ale bude to chtít čas a maximální opatrnost.
 
Samozřejmě je zcela nevhodný k dětem a starším lidem. Je to pes s hromadou energie i velkou silou. Potřebuje pohyb, výlety, zabavit a unavit. Je vhodný na zahradu či do bytu, ale dostatek pohybu a psychické pohody je pro něj naprosto nezbytný.
 
S fenami si rozumí, ale samce a jiná zvířata si vybírá, tam to záleží, jak si padnou do oka. Venku na procházce jiné psy příliš neřeší a když jsou dál, nevšímá si jich.

***

V případě zájmu o pejska, pište do zpráv či na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz.

Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43 Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00).