ŽOLÍK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Psí cesta František z.s.

Podrobný popis

Je krásné sledovat vývoj jednoho extrémního bojky už jen z fotek v albu :). Dnes usměvavý, ač stále trochu nesmělý, mladý klučina vyhlíží prima trpělivého klidného človíčka, ideálně se psím kámošem nebo i více, kteří mu pomůžou rozumět té naší češtině :). Je to zvídavý cca 2roky a 11kg vážící mix knírače, nebo přerostlý jorkšír, chcete-li :D .
Žoldu zachránili lidé z útulku Dogpoint z přemnožené smečky, která za svůj život neznala nic jiného než jedinou oplocenou zahradu a jediného člověka, který se psům nestihl věnovat. Má tedy obavy z nových lidí, ale dnes už velmi rychle umí vnímat přátele a naladění šéfa tlupy. Moc mu v tom pomáhají další členové smečky, komunikaci s ním vám ráda vysvětlím a ukážu :) . Je kastrovaný, může bez obav z nehody i k fenkám ;-).
Žolda není typický gaučák na mazlení. Je kontaktní a mile zvídavý, čehož se dá dobře využívat při další socializaci. Dokonce si sám rád lehne vedle člověka na sedačku, na postel, nebo jiné místo, ze kterého má dobrý přehled. Človíčka si očuchá, přijde si pro mlsku z ruky, ale před pohlazením ještě utíká. 
Venku chodí navolno a sám se drží party, courací vodítko mu nevadí, dokud se jím necítí omezen, to se cuká, ale pracujeme i na tom. Do města to ale ještě na vycházky do parku není, spíš na vesnici, kde si bude moct spolu s dalšími pejsky užívat radosti z volnosti :). Lesní zvěř ho nezajímá tolik, jako jistota člověka, který smečku vede a má pod kontrolou. Pokud se tedy lekne, podívá se na vaši reakci - váš klid dodá klid i jemu. Má před sebou dlouhou životní cestu, kterou by rád strávil v milém domově, kde přijmou s otevřeným srdcem trochu vyděšené mladé třeštiprdlo, a ukážou mu, že v jejich jistotě se není čeho bát :).

V případě zájmu o Žolíčka prosím napište mail na psicestafrantisek@gmail.com nebo volete ideálně mezi 19 - 20h na tel.č. +420 603 143 341. Žolda čeká na své trumfové eso ve Středočeském kraji pod bájným Blaníkem :) <3 .