BÉĎA DOBRÁK OD KOSTI - ADOPTOVANÝ - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 6 Icon: Střední (31-60 cm)
Irský vlkodav
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Psí cesta František z.s.

Podrobný popis

!!!NAŠEL DOMOV!!!

Béďovi je necelých 5 let, ale teprve poslední měsíce dohání mládí. Dostal se ke mně přes paní Míšu, která ho zachránila na jaře od feťáků, když mu dali tři dny nebo utracení.. Míša vše přizpůsobila tomu se o pejska postarat, takže je Béďa očkovaný, čipovaný, odčervený, kastrovaný. Bohužel na Béďu neměla potřebný čas, jinak by si ho nechala a já se nedivím, Bedřich je totiž dobračisko od kosti, velikosti ke kolenům, jak ovčáci :).
Těžko říct, co zažil. Důležité je, že to na něm nezanechalo očividně následky, protože je to smíšek, pohodář, dobrovolně venkovní, a s přirozeným citem pro hlídání. V noci hlásí, ale ne zbytečně. Návštěvy po souhlasu páníka vítá a kamarádí se i s dětmi :). Na vodítku zkusil potáhnout, ale za minutu si dal vysvětlit, že na přetahovanou si s ním hrát nebudu. Přesto je v něm síla, že když zavětří zvěř, dítě by ho neudrželo a je dobré s tím počítat.
Neutíká, učíme povely a smečková pravidla, snese se s pejsky i fenkami, jídlo si nehlídá, ani od misek ostatní nevyhání. Pravda, zatím je jak popelnice. Po příjezdu hned sežral půlku salátové okurky, nabídl si ze stolu pár buchet, večeři spíš spolknul jak snědl.. :D. Ale to spravíme, snad pochopí, že při pravidelné baště netřeba hltat. Nehoní ani slepičky, ale na koníky má pifku, je to na něj moc velký "pes", kterému ještě nerozumí :). 
Leží nejraději přede dveřmi, odkud má přehled, kde jsem, nebo je mi za patami. Bude vhodný k lidem, co s ním budou víc v kontaktu jak nechávat ho samotného. Potřebuje cítit vazbu na pána. Také pro případ vašeho odchodu je dobré mít zabezpečenou zahradu nebo kotec, aby neměl zpočátku tendence jít i přes plot s vámi cestou necestou :). Spíš tedy pod plotem, kudy si právě u paní Míši hledal cestu k ní, pokud se mu vzdálila. Neběžel daleko, jen k parkovišti, kde ji čekal :). U nás zůstává čekat se smečkou na zahradě zatím bez hrabacích tendencí, a postupně budeme doby odchodu protahovat, aby věděl, že se vrátím a je jedno, jestli za pět minut, nebo pět hodin.
Béďa je defacto připraven k adopci. Ještě ho čeká u nás přeočkování a trochu doladíme chování venku, aby netahal a měl přivolání, ale to šikovný majitel zvládne už i sám.
V případě zájmu o Béďulu mi napište mail na psicestafrantisek@gmail.com nebo volejte prosím až mezi 19-20h na tel.č. +420 603 143 341.
Děkuji velelaskavé naší milované Ivance z Moravy, že mi Béďulíka přivezla a zvládla s ním náročnou cestu po dálnici za doprovodu Béďového zpěvu ód na loučení :D.
Děkuji Nadačnímu fondu Irský vlkodav a Zuzce za pomoc <3 :-*