Laky - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Psí útulek Chomutov a Jirkov

Podrobný popis

Tito pejsci jsou bohužel jasným příkladem nevydařené adopce. Táta Flek byl adoptován před několika lety z útulku Jirkov. Vše vypadalo v pořádku, občas přišly nějaké fotky a bylo z nich poznat, že je ve skvělé kondici. Loni v létě si majitel adoptoval fenku Laky. Podmínka adopce byla kastrace alespoň jednoho z nich. To, že přišla na svět štěňata je hodně špatně, ale na druhou stranu vzhledem k tomu, že jak jsme zjistili přišla štěňata na svět v listopadu, fenka musela začít hárat velmi brzy po adopci. Budeme doufat, že se kastrace prostě nestihla. Dokážu pochopit, že uhlídat háravou fenu a psa v bytě je problém. I když si stejně myslím, že bylo mnoho dalších řešení jak udělat aby se štěňata nenarodila, bohužel se tak nestalo. To už se teď nevyřeší, jsou na světě a my se jim i rodičům budeme snažit najít lepší domovy než byl ten předchozí. Možná by se ještě dalo pochopit, že se člověk dostane do tíživé životní situace a nemůže se postarat o 4 psy. Flek se nám tedy vrátil zprostředkovaně od známých majitele s tím, že je v situaci, kdy se o něj nemůže postarat. Sice mohl přijít osobně, ale dobře, Flek se tak alespoň dostal do bezpečí. Pro co ale není žádná omluva je fakt, že ve stejný den, co se na útulek vrátil Flek se zbylí tři psi našli uvázáni a necháni na pospas. Tohle chování je naprosto neomluvitelné!

Táta Flek cca 5 let, kříženec bull plemen. Hodný, ze začátku malinko nedlvěřivý. Vhodný do bytu nebo k domku s trvalým přístupem dovnitř domu pro sportovně založené lidi. Je to temperamentní pes se spoustou energie. Vhodný jako jedináček nebo ke stejně aktivní fence podobné velikosti.

Mamka Laky cca 2 roky stará kříženka střední velikosti. Aktivní, hravá, ale i ona ze začátku opatrná. První dvě fotky jsou před adopcí a poslední fotka je současnost.
Každý si na to může udělat svůj obrázek.

Dcera Lola a syn Marley jsou půlroční rošťáci, kteří budou potřebovat stejně jako rodiče aktivní majitele. Jsou to štěnda, takže co z nich vyroste je na nových majitelích. Právě je nejvyšší čas je začít vychovávat a naučit je vše, co je potřeba. Vydáni budou pouze zodpovědným lidem, kteří ví, co adopce takového štěněte obnáší a nevzdají to s ním po jedné rozkousané bačkoře. Nejlépe k domku se zahradou.

Pes bude vydán pouze do dobrých rukou, očkovaný, čipovaný a odčervený. K adopci je nutný platný OP a vlastní obojek a vodítko. Psí útulek Jirkov, Nový Březenec 706, email: psiutulek-chomutov@seznam.cz, tel. 732248887