Toby - rozkošný neználek - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 6 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Tobyho majitel zemřel a on se ocitl bez domova i jistoty. Byť to může na první pohled vypadat, jako jednoznačně smutná zpráva, možná ani není. Toby byl totiž celý život jen na svém dvorku. Nikdy nic nepoznal, vodítko, procházky, pořádné mazlení, válení na gauči, jiné psy. A měl jistotu v tom, že jeho život jiný nebude. Nyní má tedy Toby, krásný pes německého ovčáka, po třech letech života šanci na nový start (narozený v roce 2016).

Toby je sice neználek, ale opravdu úžasný pes, který se během pár dní naučil hrozně věcí. Jen dostal možnost, začal dohánět, co neznal a neuměl. Vše ho moc baví a miluje poznávání a hlavně pamlsky. Za ty je schopný velkých výkonů :-). Na vodítku už chodí vzorně, ale povely musí trénovat. Hračky a aport mu zatím nic neříkají, protože je nezná, ale rád se bude učit, jak si hrát a bavit se. Je to klidný a pohodový psík, který objevuje svůj potenciál a bude rád za hodné lidi, mohou být i starší. 

Nezná život v bytě, ale myslíme si, že ve velkém bytě s aktivími lidmi, by si zvykl. Ale na zahradu je to ideální pes, protože takový život zná. Jen bude chtít trochu víc pozornosti, lásky a mazlení, než měl v předchozím domově.

Se psy není socializovaný, ale je to zvědavý a hodný kluk. Tedy by se při správném seznámení hodil i k jiné feně. A když se bude vše hezky trénovat, třeba si zvykne i na jiné samce, ale do jedné domácnosti bychom ho k psovi nedoporučili. 

Jaký má vztah k jiným zvířatům nevíme, ale nesetkával se s nimi. Stejně tak s dětmi, ke kterým není vhodný.

K cizím lidem je v počátku nedůvěřivý a moc si jich nevšímá. Ale stačí pár pamlsků, klidný a pomalý přístup a začne ho člověk zajímat a poté se i kámošit. Na svém pozemku by byl Toby i poměrně dobrý hlídač a bavili by ho asi i obchůzky a hlídací práce.