Argo - hledá vůdce - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Středočeský
Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Argo působí jako velké a hravé miminko. Je na první pohled přátelský k lidem, rád se s nimi mazlí, pusinkuje a olizuje je. Na svou plemennou příslušnost je to velmi hodný a šikovný pes, ale ať bude sebe sladší, stále je to argentinská doga. Toto plemeno má své nároky a není pro začátečníky. Argo s lidmi vychází, pokud po něm nic nechtějí, on udává kam se půjde a nevěnují mu příliš pozornosti. Jsou mu asi dva roky a je kastrovaný.

Potřebuje k životu hodně pohybu, pevné a velmi důsledné vedení. Pokud se s ním pracuje správně, spravedlivě a maximálně důsledně, je to skvělý, velmi dobře ovladatelný pes. Zná základní povely a i na vodítku chodí moc hezky. Pokud však budete Arga rozmazlovat či ho mást špatným vedením či mu ubližovat, už to s ním tak sladké nebude. Je to pes s velkou silou, moudrostí a rozvahou. Zjistí-li, že je v područí špatného člověka, je schopný se proti němu otočit a kousnout. A to pak není bebí jak od čivavky. Podobné to může být i v situaci, kdy mu bude chtít najednou udávat pravidla člověk, kterého Argo nezná a nerespektuje. S lidmi problém nemám, ale neznámý člověk mu nemůže říkat, co smí a co ne. To chce čas a dostatek společné práce. Argo respektuje dva své ošetřovatele, zbytek ne, brigádníky prohání a nebojí se jim natrhnout gatě a na venčení je s lidmi v pohodě, pokud je procházka krátká a člověk ho nechává napokoji, ale již se obrátil i proti venčiteli, který ho chtěl moc omezovat.

 

Je to bafan vhodný do velkého bytu nebo na zahradu se samovolným vchodem do domu. Není to rodinný pes, takže děti vůbec a ani žádná babička či děda v domácnosti. Hodí se k jednomu, maximálně dvěma majitelům, kteří mu budou oba udávat stejná pravidla, a bude je respektovat. Ideálně k lidem, kteří již podobná plemena psů znají. Pak to bude úžasný pes, společní a parťák na výlety, ale musí znát své postavení ve smečce. Dobře vychází s ostatními psy i zvířaty, ale do jedné domácnosti ho doporučujeme bez jiného psa/samce.

V případě zájmu o pejska, pište do zpráv či na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky: PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43 Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00).