Pixie - vílá v těle beaucerona - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 2 Icon: Velký (61 cm a více)
Beauceron
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Středočeský
Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Pixie (čti "Pixí") znamená víla, a to jméno přesně vystihuje naší Pixie. Je to něžné stvoření, plné dobroty a lásky ke světu a životu. Chrání dobrou náladu, zábavu a rozežene všechny stíny či bouřkové mraky. Jen je čirou náhodou takhle křehké holka v obrovském těle kříženky beaucerona. Občas se chce pomazlit, pořádně cítit blízkost člověka a omylem člověka porazí. Okamžitě to ale napraví pusinkami. Každého od první chvíle miluje, ať ho zná a nebo ne. Je to velmi kamarádská fena. Pixinka je asi jeden až dva roky stará (narozená tedy 2018 nebo 2017). Je energická, divoká a připravená k výcviku.

Musí se naučit jakou má sílu a že musí lásku rozdávat pomalu a opatrně. I z toho důvodu se nehodí k malým dětem či starším lidem, neuměla by na ně brát ohledy.

Je vhodná do velkého bytu, pokud bude mít dostatek pohybu a výletů. Také k baráčku na zahradu, ale s pořádným oplocením. Jelikož je to velká holká a za plotem umí štěknou, bude i šikovným bezpečnostím systémem :-). 

Pixie velmi špatně vychází se psy. Přítomnost jiného psa jí rozruší a je k nim dost nepřátelská. Možná, ale jen možná by zvládla akceptovat silného, podobně velkého a vůdčího psa/samce, které ho by respektovala. Ale menší psy či jiná zvířata nebude v rodině schopná přijmout, aby jim neublížila. Aktivní majitelé jsou pro ní zcela nebytní a také intenzivní socializace, třeba by se pod rukou zkušeného člověka ještě naučila vycházet se samci.

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA 
Na Bouchalce 398 Buštěhrad, 273 43 
Telefon: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00) 
E-mail: psiutulekbouchalka@seznam.cz