Spajk - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Cheb
Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Spajk
Věk: cca 10 měsíců
Velikost: v současné době cca 29 kg
Snášenlivost: děti, kočky, psi bez problémů
Nachází se: Cheb
Kontakt: Veronika Divišová, tel. 776 081 128
 
Než se Spajk dostal k nám, tak trávil svůj život s mamkou s svými sourozenci v minikotci, v blátě a vlastních výkalech, které byly také často jejich jedinou potravou. Přišel velmi podvyživený, zablešený, začervený a nepředstavitelně špinavý a nevoňavý. Neuměl nic, byl ze všeho velmi vyděšený, lidem nevěřil. Dnes je to fešák, který už je schopný hledat domov. Je velmi akční, hravý, veselý, musí páníčkovi asistovat při každé práci. Vzhledem k tomu, že je stále nedojedený, dokáže vymyslet nevymyslitelné, aby se mu povedlo štípnout třeba páníčkovi svačinu :-D Prostě šikula. Miluje prochajdy a blbnutí venku, ale zrovna tak mu není vůbec cizí válení na gauči a sledování televize.
Vůči cizím lidem je dosud nedůvěřivý, ale pokud jde o ženy, okouká se velmi brzy. U mužů je podstatně opatrnější a seznámení mu trvá déle. Perfektně zvládá jízdu autem, hygienu stoprocentně pochopil, i když zatím potřebuje ještě kratší intervaly mezi venčením.
Je to mladý aktivní pes, takže by potřeboval i aktivní páníčky, se kterými by měl dostatek zábavy, pohybu. Byl by určitě vhodný i na nějaké psí sporty.
Ideální by pro něho byl domeček se zahrádkou, ale s bezpodmínečným bydlením uvnitř. Pokud by byl v bytě, tak by měl opravdu vyšší požadavky na aktivitu majitelů. Psí kamarád by byl vítaným bonusem k milující rodince.
Do adopce půjde očkovaný, čipovaný, kastrovaný, na adopční smlouvu a s adopčním poplatkem 1500 Kč.