Nela - V LÉČENÍ

Pohlaví

Fena

Věk

neuveden

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena - Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Dej pac !

Podrobný popis

Nela se k nám dostala úplně náhodou. Narazili jsme na ni cestou na kole, kdy při bližším prohlédnutí jsme spatřili otevřený nádor na břiše, ze kterého odkapával hnisající sekret, jež silně zapáchal. Vypátrali jsme, čí fenka je - s majitelkou proběhla dohoda na společnou návštěvu veterináře, který konstatoval, že se jedná o velké množství nádorů prorostlých oběmi mléčnými lištami. Navrhl postupné odstranění obou lišt (prioritně lišta s otevřeným nádorem velikosti pomeranče) a kastraci. Vzhledem k osobní situaci se majitelka feny vzdala a odložila ji k nám do útulku.
 
Aktualizace k 19. 6. 2019: Nela dnes podstoupila 4. operaci. Byla ji odstraněna polovina zbývající mléčné žlázy, zvětšená mízní uzlina a další nádorky v podpaží a v místě po dříve odstraněném obrovském nádoru. Operovaná byla na veterinarni klinice ANIMED v Brně, které tímto moc děkujeme za úžasnou péči o naší holčičku. Nela do této doby prodělala operaci mléčné lišty, její reoperace, kastraci a dnes proběhl, doufáme, poslední zákrok. Mimoto podstoupila 3 kola chemoterapie, několik rtg plic, vyšetření krve a další potřebná vyšetření. Nela je neskutečná bojovnice, svůj stav a léčbu zvládá s obrovskou trpělivostí a užívá si každého dne.

Aktualizace k 2. 1. 2020: Nela je paliativní onkologický pacient na chemoterapii. Postupně jí přirůstají nové nádory v podpaždí a oblasti mléčných lišt, místo po největším chirurgicky odstraněném nádoru je trvale otevřené. léčba se snaží nárůst zpomalit, ale bohužel předchozí majitelé nakonec doznali, že vše nechali bujet několik let a bohužel již není cesta k úplnému vyléčení. Docházíme dlouhodobě na specializovanou onkologickou kliniku Animed v Brně, která reaguje na vývoj Nelčiného stavu tak, aby mohla být stále tak šťastná, umazlená a mohla se přetahovat o klacek mnohdy s mnohem silnějšími psími kamarády, zato s její neskutečnou vervou a odhodláním. Posíláme za ni poděkování klinice Animed, zejména panu doktorovi Jakubovi Pfeifrovi!

A jaká je Nela teď u nás? Veselá až mile praštěná, uštěkaná (vyluzuje štěkovytí na přivítanou a kazí naše mazáky, kteří vědí, že před odchodem na procházku se sedí a mlčí), věčně táhne na vodítku, protože jsme nemožně pomalí, líže nám obličeje a hraje hru na něžně ochňapanou ruku, kouká, co kde ukrást nevhodného do psího žaludku, fexíruje malé psy a stokrát za den otravuje s vítáním.