BALŮ - neodolatelná čokoládová kukadla - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý boxer
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Středočeský
Datum nálezu: 01.08.2018
Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Balů je takové rozkošné, hodné a i ze stínu vyděšené telátko. Když je v klidném prostředí a s lidmi, které zná, je to velký mazel a divoký spokojený puberťák. Balů je tři roky starý kříženec boxera a bulla. Celé tělo, proporce, pohyb a vše vypadá jak boxer, jen až na vás koukne, překvapí vás, jak dlouhý má čumáček.

Balů je v útulku od srpna 2018, tedy skoro rok :(. A byť se v útulku učí a socializuje, není to snadné a moc potřebuje trpělivého majitele, který s ním začne pracovat.

Balů je zatím nesocializovaný a zpočátku bázlivý vůči všemu novému a to zahrnuje i padající list. Co zvládá bez problémů, jsou jedoucí auta a jen procházející lidé. Bojí se až když si ho chce někdo cizí pohladit. Když jsme ho dostali ven, nechtěl se k nám přiblížit a ani pamlsky ho nepřemluvily. Až po chvíli se o nás začal zajímat. Nejdříve si zvykl na mě, jako ženu a až asi v posledních minutách byl ochotný přiblížit se k velkému chlapovi, pak už se také nebál (když se tedy velký chlap nehýbal :-)).

Co umí moc pěkně, je chůze u nohy, když pochopí, že teď se prostě půjde, jde jako beránek a nezatáhne ani o kousek. Ale samozřejmě potřebuje cítit správné vedení od psovoda. Je v něm vidět obrovská touha hrát si a dovádět, ale z nejistoty to v sobě krotí a je moc šťastný, když může blbnout a energie ze sebe vydat.

Balů je vhodný spíše na dobře zabezpečenou zahradu k domečku, s přístupem do tepla. K aktivním a velmi hodným lidem, kteří pro něj budou oporou. Zatím je snášenlivý s ostatními pejsky i samci, ale potřebuje správně socializovat, aby to tak zůstalo. Je zcela nevhodný k jiným domácím zvířatům, malým dětem či starším lidem. K opravdu velkým dětem, které umí nedělat prudké pohyby, jsou rozumné, na pejsky zvyklé a neporazí je tak velký pes, by do rodiny mohl.

Určitě potřebuje páníčka, který s ním vše projde jako se štěnětem, naučí ho potřebné věci v klidu, pozitivně a bude ho dobře vést. Pro venčení by potřeboval spíše postroj, protože občas vyletí jak čertík z krabičky, když se něčeho lekne a obojek na to není to pravé.

V případě zájmu o pejska, pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA

Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00)