Jokie k adopci

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 2 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Azyl Dej pac !

Podrobný popis

Jokie je asi 2 letý kříženec, pravděpodobně ovčáka a labradora. Váží 30 kg a měří 70 cm v kohoutku – má krásné dlouhé nožky. Jokie je aktivní, hravý, veselý a přátelský pes. Velmi rychle se učí, umí základní povely. Neskáče na lidi, velmi dobře reaguje na pamlsky. Na vodítku chodí přímo vzorně. Jokie má značný strach z mužů a z lidí, kteří jej chtějí hned při prvním setkání dlouze hladit, všude mu sahat a neustále mu vyplétat stopovačku z pacek. Potřebuje několik dnů čas na získání důvěry a pak s ním lze velmi dobře manipulovat, i tak je více citlivý na bříško – myslíme si, že se mohl v minulosti zamotat do ohradníku, drátu nebo něčeho podobného a nebo je to způsobeno tím, že má citlivé trávení a bříško jej dřív dost bolelo. Z posledního důvodu je na dietě pro citlivé trávení. Jokie je zvyklý žít v bytě, nic neničí a je čistotný. Samotu zvládá perfektně, je hodný a tichý. Jokie byl odchycený 31. 1. 2019 v Jarošově nad Nežárkou, kde pobíhal s obojkem a vodítkem.

Jokie se po roce vrátil z adopce. Potřebuje zkušenějšího a fyzicky zdatnějšího páníčka, který s ním bude pracovat a dá mu potřebný výcvik. V předchozím domově toto neměl a bohužel to dopadlo tak, že svou páníčku kousl.

Jokie je jistý a vyrovnaný, pokud se mu nastaví černobílé hranice. Pak je to štastný pes. Pokud bude jeho pán váhavý nebo příliš přemýšlivý, Jokie to okamžitě vycítí a začne se chovat dosti nelogicky, je to jeho obranná reakce ze strachu, že by se měl podílet na rozhodování. Je potřeba jej v těchto situacích usměrnit a ukázat mu, že není potřeba, aby přebíral vedení on. Jakmile Jokie zjistí, že vedení není na něm ale na páníčkovi, je rázem uvolněnější a sebejistější. Při situacích, kdy zkouší štěkat na psy za plotem, nebo při pokusech o útok na jedoucí auta, má sklon k přenesené agresi.

V případě zájmu volejte ve všední dny mezi 8 - 19 hod. na tel.: 721 112 764 nebo 565 381 244. Prostřednictvím kontaktního formuláře odpovídáme v řádu týdnů.