Ronuald von Jižní záře - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes pro život

Podrobný popis

Ron je neuvěřitelně hodný, klidný, oddaný a vděčný pejsek. Zoufale potřebuje svůj domov.

Je kastrován plně očkován, navíc proti psincovému kašli a borelioze, pravidelně odčervován a ošetřen proti vnějším parazitům.

Milovníci pejsků, prosíme, dejte Ronečkovi domov a lásku za to všechno čím si musel projít a vytrpět.

Více info a fotek o něm najdete na našich fcb stránkách, odkaz připojen dole. Děkujeme Vám že nám pomáháte pomáhat.

AKTUALIZACE: 11.02.2019 Už to bude téměř 3 měsíce, co jsme si přivezli Ronečka. Za tu dobu malý velký brouček ušel obrovský kus cesty. Roneček je neskutečně hodný pejsek, je to kliďas a pohodář. Má rád všechno a všechny. Muži (někteří) mu ještě maličko dělají potíž, ale zvykne si. Na někoho hned na někoho mu to chvilku trvá. Kupodivu miluje pejsky, tak moc, že je schopen přebrodit se i řekou na druhý břeh. Miluje procházky, to je radost největší, tedy až po dobrém papání. Roneček doma poslouchá na slovo, venku je to ještě trošičku o učení, které je ale na delší dobu. Venku chodí střídavě na vodítku a střídavě na volno , ale s jištěním. Někdy má den , kdy přijde na přivolání vždy a někdy indisponován :-D Když ono je to venku tak úžasné, ty pachy, ty stopy a tohleto támhleto, jako Alenka v říši divů. Kačenky, zajíčci, lidi, pejsci, atd. A v takovém případě Roneček jakoby neslyšel, je ze všeho stále v takové silné euforii a tak si všeho s chutí užívá, že nechce o nic přijít. Jakoby se snažil rychle dohnat ty ztracené roky. S Ronáškem není žádný problém, snad jen, že na procházkách v přítomnosti dalších venčících pejsků, kteří běhají volně dost táhne, spíše je jako tažný kůň(ale i to se postupně lepší) , pokud jde sám, chodí už vzorně s prověšeným vodítkem a je snad i poslušnější a klidnější. Další věc je, že nato, že byl tolik let sám, je opravdu hodně společenský a samotou trpí. Miluje, když má kolem sebe kompletní rodinu, to jsou chvíle kdy je nejspokojenější. Občas se stalo, že když byl sám, něco doma zničil, to se už delší dobu nestalo, snažíme se ho zpátky přivykat i na to, že musí vydržet doma sám. Roneček si hodně , rychle a pevně zvyká na přesný časový režim. Když je zvyklý, že se stává v 6:30, tak se prostě bude stávat v 6:30. V 8 se chodí ven a basta, atd, atd. I zde ho pomaličku začínáme učit tomu, že né vždy je všechno v přesný čas a tak různě obměňujeme činnosti. Roneček je opravdu šťastný pejsek. Neznám snad žádného pejska, který by se stále usmíval a vrtěl ocáskem tak jako Roneček. Stačí se na něho podívat či promluvit a hned vrtí a vrtí. Spinká s náma v ložnici, to proto, aby po ránu, když už zde nemá žádného kamaráda a zůstal u nás sám, neměl hned poránu roupy, leží způsobně na matraci vedle postele, někdy na zemi a občas se přitulí ke mne i v posteli, ale postel nijak nevyžaduje. Stačí, když se v noci jen zavrtím v posteli, přikryju, odkryju nebo otočím a Roneček hned vrtí. Je to malý velký vrtichvost. Roneček je opravdu dokonalost sama. Doposud o Ronečka neprojevil zájem ani jediný zájemce a přitom je to láska nebeská.

Ronášek je u nás sotva pár dnůa je to kouzelný milášek. Už máme za sebou druhou lekci na cvičišti, kam tedy docházíme spíše kvli socializaci než cvičení, děláme si tam co chceme, jak chceme, paní cvičitelka nás toleruje, chápe, že Ronášek je blázínek blázniová. Moc se mu tam líbí a chtěl by se kamarádit s pejsky. Musím se pochlubit, to si nemohu nechat jen pro sebe, říkám to dnes každému na potkání, Ronášek mi dnes dal 5x pusinku a já se mohla blahem zbláznit, je to velký mazel, miluje hlazení přes očička, drbání za ouškem a kuřecí srdíčka, už začíná poslouchat na přivolání a sedni, sice zatím jen z 70%, ale i tak je to velký úspěch. Mám z broučka obrovskou radost, je to klučina šikulína. Chová se jak štěňátko, stále cupuje nějaké hračky, je jako straka, všechny si odnáší na pelíšek. Je snad stále veselý a usměvavý, krom doby kdy se ho snažím vyfotit, foťáku se bojí. Ronášek je vítací pejsek, kdybych byla pryč 5 minut, hned mě musí vítat. AKTUALIZACE: Roneček je s námi už naprosto volně, chodí si kdy chce kam chce bez omezení kam mu odvaha dovolí, bez náhubku a veškerého jištění. S pejsky se snese bez problémů, štěkající pejsci za plotem mu nevadí, venku na vodítku je zatím spíše jako tažný kůň-hodil by se jako tahoun pro běžce do vrchu :-D Dělají mu problémy zvuky a vše co ještě nezná-dopilujeme. Je velký mazel, nechá se sebou dělat v podstatě cokoliv a nemá vůbec ani minimální sklony že by ze strachu měl kousnout. Je to velice trpělivý a hodný pejsek.

Roneček je kříženec kříženců z nevhodných podmínek. Je plně očkován, čipován a kastrován.

Pokud máte o Ronečka zájem, prosíme, kontaktujte nás přes zprávu na našich fcb stránkách, kde najdete více fotek i širší popis Ronečka. Odkaz na stránku přikládáme, děkujeme za pochopení.

https://www.facebook.com/pg/Pes-pro-život-1488085147901218/photos/?tab=album&album_id=2058416084201452