Ezop - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 10 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Olomouc
Region: Olomoucký
Datum nálezu: 25.03.2018
Akt. umístění: Liga na ochranu zvířat Čr organizace Olomouc
Evidenční číslo: 5317

Podrobný popis

Ezop je super hafan, kontaktní, mazlivý a na svůj věk má energie doslova na rozdávání. Pravděpodobně si v útulku kompenzuje poslední éru svého života, která nebyla moc šťastná. Zjistili jsme pravděpodobně totiž část Ezopovy minulosti. 

Kdysi byl Ezop klasický šťastný domácí miláček. Spával v posteli, chodil na procházky, prostě pohoda. Kdoví, zda kvůli narození dalšího dítěte, pořízení druhého psa, či začínajícím zdravotním problémům byl odsunut na poslední kolej. Ezopovým domovem se stala malá rozpadlá bouda, u které byl uvázaný na řetaze v jednom dvorním traktu domu, kde majitelé bydleli ve sklepním bytě. Úplně v rohu, tak aby na něj nebylo skoro vůbec vidět a tak o něm spousta lidí vůbec nevěděla a ti, co o něm věděli, se jej báli. Byl krmen přímo z okna bytu, a to bůhví čím, byl olezlý a smrděl na sto honů. Možná dobře, že skončil v útulku. Přišel v hrozném stavu, byl pohublý s kožními problémy způsobenými těžkou potravní alergií, teklo mu z očí a měl zánět v uších. 

V útulku se musí občas vykoupat speciálním šampónem, léčbu uší už má dávno úspěšně za sebou a je krmen hypoalergenními granulemi. Horší je to u něj se zrakem. Dostal doživotně naordinované kapky a vzhledem k tomu, že chvilku nepostojí, je občas dost těžké mu do očí nakapat. Ale to už jste viděli na jednom z našich videí.

Každopádně k němu musíme říct, že je to super pes, stále veselý, miluje procházky, hračky a když má ve vedlejším výběhu fenku, tak se naparuje jako páv a zvedá nohu při čůrání tak vysoko, div, že nepřepadne. Doufáme, že i přes své zdravotní problémy najde super domov, ve kterém bude právoplatným členem rodiny a už nikdy nebude na poslední koleji.

Více info výhradně na tel. 583210759, ale buďte prosím trpěliví, většinou lítáme venku mezi hafany.