BINGO - zemřel

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Někdy s váma život zamává tak, že se vám pak ani nechce jíst, ani vlastně vůbec být. Sice mě to už přešlo, ale byla to krušná chvíle, když jsem po několika letech krásného a spokojeného života doma se svou rodinou, musel odejít s cizí tetou a ty dveře domů se zavřely navždy. Páníčci plakali, ale ten tlak strašně smutné situace byl větší, než bychom společně unesli a tak jsem na prahu seniorského věku, ač nevinen, musel o dům dál. Stávkoval jsem s jídlem, až tety měly strach, ale jako statečný 9ti letý bull jsem sebral síly a chuť na další a další roky s budoucími páníčky, které teď s nadějí a touhou vyhlížím. Teta říká, že se otevřou nové dveře a do nich budu šťastný vbíhat se svou novou rodinou. Bylo mi ouzko, ale teď chci jít dál a hlavně vás najít, moji noví milující lidičkové. Jsem Bingo a nepatřím do starého železa, patřím do vašeho srdce a vy do toho mého"

Bingo je 9ti letý pes rasy bull (24 kg) a jako spoustu jemu podobných, skončil v mladém věku v útulku, odkud byl adoptovaný a roky žil spokojeně se svým páníčkem. Bohužel se nedávno dostal vinou cizího člověka do nešťastné situace, kdy zranil cizí dítě a byť doma se "svými" dětmi vycházel bez problémů a miloval je, osudový okamžik mu převrátil život naruby. Bingo byl po přijetí do Dočasek zklamaný a zlomený, v jeden okamžik všechno ztratil, nechtěl jíst a jen těžko nacházel sílu k čemukoliv, navíc se musel smířit a srovnat s dalšími cizími psy, které ale celý život nemusel. Po pár týdnech smutek zahodil a začal zase žít jako spokojený pes, který miluje mazlení a vítá svoje lidi, nadšeně dovádí s balonky, přetahovadly a má obrovskou radost z každé pozornosti člověka. Bingo je úžasný a skvělý pes, ač je pokročilejšího věku, je aktivní a hravý. Dokáže se přetahovat o hračky, lítat za balonkama, dovádět na zahradě, ale taky lenošit na gauči u televize a nechat se drbat. Miluje svoje lidi, je vděčný za každé pohlazení, užívá si pozornost a přítomnost páníčků a je věrný a oddaný své rodině. Ovládá povely, je poslušný, doma první dny nerad sám, ale zvykne si, že se vracíte, čistotný a hodný. V dočasce se pod zkušeným vedením začlenil do smečky ostatních, se kterou vychází, ale stále je to individualita, která potřebuje být jedináčkem. Kočky a ostatní domácí zvířata netoleruje. S dětmi vychází bez problémů, ale vzhledem ke konfliktu v minulosti, k malým dětem spíše ne.
Bingo potřebuje stabilní rodinu, páníčky s přirozenou autoritou, vlídné, důsledné, milující, ideálně se znalostí a láskou k tomuto plemeni. Preferujeme bydlení v domě se zahradou, kde byl zvyklý, ale může bydlet i v bytě. Hledáme přiměřeně aktivní, mladší či starší páníčky, kteří se mu budou věnovat, sdílet s ním nadšení ze hry, neboť i v 9ti letech má hodně elánu a hlavně radost z pohybu venku. Vzhledem k dominanci ke psům doporučujeme jako jedináčka, nebo pouze k vyrovnané větší feně.
Je to přátelský a společenský kluk, který touží znovu po lásce páníčků a domově, plném dobré nálady a nadšení ze společných chvil. Bingo si zaslouží vaše přátelství a jeho srdce je dokořán otevřené a připravené jít dál, vstříc nové šanci na krásnou a šťastnou budoucnost.
Dočasky De De z.s. Adéla Šroubková, k adopci po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Je odčervený, čipovaný, očkovaný, kastrovaný, s ošetřením zubního kamene a normálními hodnotami krevních testů.
Návštěva možná po dohodě s Adelkou na tel 604 229 606, pište info o vás na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705

Za fotky děkujeme mnohokrát Gabi Lioneska Uhrová