Šípek - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Malý (do 30 cm)

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Česká Lípa
Region: Liberecký
Datum nálezu: 26.04.2018
Akt. umístění: Útulek Bona na Kozlech u Č.Lípy

Podrobný popis

Věk: do 10 let
Výška v kohoutku: 35 cm
Nadešel ten správný čas a i Šípek hledá nový domov. Šípek si zažil peklo, které si někdo neumí asi ani přestavit. Proto si také zaslouží najít ten nejlepší domov. Šípeček není nejmladší, není nejzdravější, tak se ho prostě jednoduše někdo zbavil a vyhodil ho ven. Šípek byl nalezen uprostřed města s epiletickými záchvaty. Ihned jel na veterinu, kde měl dva záchvaty další. Dostal prášky na epilepsii a jel k nám do útulku. A stal se zázrak. Už nikdy žádný záchvat neměl, proto jsme mu i vysadili medikaci. Je u nás již pět měsíců a je naprosto v pohodě, potřebuje jenom stabilní zázemí.Rád si pobíhá s ostatními pejsky a kočkami, zvládá bydlet uvnitř u baráčku i pobyt v kotci. Stal se s něj veselý pes, není náročný a mohl by někomu ještě dělat dlouho radost. Šípek má ale své další ALE. Na očičkách má totiž zákal, proto je možné, že hůře vidí. Občas se motá pod nohy a tak zmateně pobíhá. To mu ale nebrání se radovat ze života, chodit na procházky, hrát si na zahradě a být šťastným. Šípek je skvělým kamarádem pro jiné pejsky i kočky. S nikým nikdy neměl problém a každý den s nimi pobíhá.
Šípek dokonce zvládl bez problému i narkózu. Podstoupil kastraci a revizi zoubků, byl mu odstraněn zubní kámen. Také u nás navštívil kaderřníka.
Šípek bude ideálním parťákem ke starším lidem a na klidové aktivity. Šípek potřebuje stabilní zázemí, neměl by moc měnit prostředí, nebude to tedy pes na časté cestování. U nás v útulku NIKDY neměl žádný epileptický záchvat, pouze při změně prostředí, když byl vyhozen. Proto potřebuje někoho, kdo je více doma.
Jinak je to nenáročný pejsek, může bydlet v bytě i v baráčku se zahrádkou s přístupem dovnitř. Doporučujeme do starší klidné rodiny. Děti mu nevadí, ale chceme, aby měl spíše klidné prostředí. Občasné návštěvy dětí v nové rodině určitě nebudou na škodu.
Procházku zvládne, ale nevyžaduje ji každý den. Potřebuje spíše pelíšek v teple a mističku dobrého jídla. Je to pejsek na klín, do náruče... Brzy bude zima, Šípek je malinký pes a v kotci by asi trpěl.
Pokud by mu někdo měl zájem dát nový domov už NAVŽDY, Šípek bude nejvděčnějším pejskem. To co mu člověk udělal si opravdu nezasloužil. Šípek byl u nás vždy bez problému, je hodný, mazlivý, je s ním sranda. Kdo mu dá ten pravý domov???
Očkovaný, čipovaný, odčervený, kastrovaný.
Adopční poplatek je symbolických 500,- Kč.
Kontakt: Útulek Bona Kozly 35 (u České Lípy)
Zájemci volejte nebo pište sms přímo do útulku na 736271294 a domluvíte si termín ohledně osobní návštěvy. Je možné napsat i do zpráv na tyto stránky.
Šípek půjde do nového domova na adopční smlouvu, kde se nový majitel svým podpisem zavazuje informovat útulek o tom, jak se Šípek v novém domově má.
Pokud nový majitel nebude plnit tento závazek, může být provedena kontrola a nebude-li zacházení se zvířetem odpovídat veterinárním předpisům a sjednaným podmínkám, má provozovatel útulku právo zvíře odebrat.
Přebírající majitel se zavazuje, že v případě, kdy z jakéhokoliv důvodu nebude moci zvíře nadále ponechat ve své péči, kontaktuje provozovatele útulku o vrácení zpět do zařízení