Rony-k adopci - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 6 Icon: Střední (31-60 cm)

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bona na Kozlech u Č.Lípy
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Věk: 4-5 let
Výška v kohoutku: 55 cm
Ahoj, jmenuji se Rony a nikdy jsem nepoznal, jaké to je mít ten pravý domov. Roční období se střídají a já stále v útulku. Od mala si mě lidé přehazují jako hračku, proto jsem již po třetí skončil v útulku.Do útulku jsem se dostal již jako velmi mladý pejsek nalezenec a netrvalo dlouho a našel jsem domov, jenže tento páníček mě měl uvázaného na řetězu u boudy, a proto při kontrole z útulku jsem byl mému majiteli odebrán. Pak jsem byl opět dlouho v útulku, ale chodili mě venčit lidé s dítětem a rozhodli se, že si mě vezmou. Celá má adopce ztroskotala na tom, že u baráčku neměli plot, který já ale potřebuji, protože jsem velký a černý pes, a tak jsem byl vrácen. No a už je to déle než rok co jsem zpět v útulku, jsem stále zavřený v kotci, každý den je pro mě stejný. Sice mě tady vypouští na výběhovou louku, kde se mohu proběhnout, ale už bych chtěl svého páníčka. Chybí mi pohlazení a ten pocit, že mě má někdo rád. Pořád se koukám, jak ostatní pejsci chodí do nových domovů, jenom já tu stále zůstávám. Asi nejsem ničím zajímavý, jsem obyčejný černý pes s bílou náprsenkou, ale když mě někdo venčí, vždy slyším, jak si mě chválí, že jsem moc hodný a chytrý, že umím i poslouchat.
Když vidím ze svého kotce člověka, tak moc toužím být pohlazen, že i trošku dokážu vyšplhat po kotci. Proto bych byl raději u baráčku se zahrádkou, kde by měli kvalitní oplocení. Když ale u nás běhám na výběhové louce, nikdy jsem pryč neutekl, jsem jeden z mála psů, kterému tady věří, že nepřekoná plot. Ostatních pejsků si přitom také nevšímám, jen si čmuchám a pobíhám. Na povel umím zaběhnout do kotce. Dále umím krásně povel sedni, lehni a hezky chodit na vodítku. Nejsem žádný tahač. S fenkami vycházím a se psy jak kdy. Někoho mám rád, ale nesnesu, když by mě někdo hodně provokoval. Proto pokud byste mě chtěli jako parťáka k jinému pejskovi, v útulku bychom šli společně na procházku.
Moc rád bych bydlel u rodinky v baráčku se zahrádkou. Mám hygienické návyky. Klidně bych mohl mít na zahradě i kotec, protože už jsem na něj z útulku tak moc zvyklý, že klidně počkám v kotci bez štěkání a naříkání, zatímco můj páníček bude v práci.
Moc rád bych ale s někým chodil na cvičák nebo alespoň trénoval různé povely a přivolání. Chybí mi to tu, že se nemám v čem rozvíjet. Přitom bych byl moc šikovný. Miluji všechny pamlsky, dokážu být při výcviku pozorný.
Budu vhodným pejskem i k dětem, ale spíše už těm odrostlejším, protože by mi asi vadilo, když by mě nějak tahaly za chlupy atd...
Kočky v útulku ignoruji a jsem zvyklý i na kozy a ovce, nemám žádné tendence je honit ani zakusovat, jako někteří jedinci u nás.
Já už veškeré šance na nový domov vzdal, ale zase jsem docela mladý pejsek, jsem aktivní a byl bych skvělým parťákem na výlety. Při jízdě autem nemám problém, jezdím v kufru.
Prosím, přijď se na mě podívat, třeba se ti zalíbím a odjedeme z útulku společně. Budu rád za jakéhokoliv páníčka, může být mladšího i staršího věku, ale jsem celkem aktivní pesan, a tak bych rád chodil na delší procházky.
Jsem už roky připraven najít ten správný domov, jsem plně vakcinovaný, čipovaný, dokonce i kastrovaný. Žádný zdravotní problém jsem nikdy neměl a jsem plný elánu.
Adopční poplatek za mě (protože jsem velký kastrovaný pes) je 2000,- Kč, ale protože jsem tu opravdu dlouho, třeba by šlo se nějak domluvit. A také další podmínkou je, že slečny, které se o mě tady tak hezky starají, mě mají tak moc rádi, že chtějí zprávy, jak bych se v novém domově měl.
Tímto dopisem zkouším svou šanci na domov a čekám tu na Tebe plný naděje.... Brzy budou Vánoce, které jsem nikdy nezažil v teple domova. Pokud mi ten domov dáš a budeš se o mě hezky starat, budu tvým věrným parťákem, budu tě chránit a milovat. Haf. Tvůj Rony
 
Kontakt: Útulek Bona Kozly 35 (u České Lípy)
Zájemci, volejte nebo pište sms přímo do útulku na 736271294 a domluvíte si termín ohledně osobní návštěvy. Je možné napsat i do zpráv na tyto stránky.
Rony půjde do nového domova na adopční smlouvu, kde se nový majitel svým podpisem zavazuje informovat útulek o tom, jak se Rony v novém domově má.
Pokud nový majitel nebude plnit tento závazek, může být provedena kontrola a nebude-li zacházení se zvířetem odpovídat veterinárním předpisům a sjednaným podmínkám, má provozovatel útulku právo zvíře odebrat.
Přebírající majitel se zavazuje, že v případě, kdy z jakéhokoliv důvodu nebude moci zvíře nadále ponechat ve své péči, kontaktuje provozovatele útulku o vrácení zpět do zařízení