Hannibal - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

15 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 15 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bona na Kozlech u Č.Lípy

Podrobný popis

Věk: 14 let
Plemeno: Dlouhosrstý jezevčík
Hledáme domov pro tohoto kouzelného jezevčíčka, který má sice vyšší věk, ale má stále plno elánu.
Hany k nám byl odložen před více než rokem, protože jeho majitelka na tom byla již zdravotně velmi špatně.
Hanibal je 14 let starý, dobře chodí a je zvyklý žít v bytě. Zpočátku u nás byl takový nevrlý a moc neměl na nikoho náladu. Hanibal se ale u nás změnil k naprosto dokonalému a veselému psíkovi. Je mazlivý, velmi kontaktní, rád poskakuje a má o vše zájem. S pohybovým aparátem nemá žádné problémy, proto by mohl chodit i na kratší procházky. Je bezproblémový, zvyklý na kočky, jiné psy, hospodářská zvířata a cizí lidi.
Hany při příchodu do útulku měl měl vadu chrupu-zuby v dolní čelisti byly postaveny téměř v horizontální poloze. Dnes je již po zubním zákroku, téměř všechny zuby musely ven, měl silný zánět okostice a tento stav byl životu nebezpečný. Operaci ale ve svém vyšším věku zvládl naprosto bez problémů a i když už nemá moc zoubků, nemá problém do sebe nasoukat vše, co mu přijde pod nos. Chuť k jídlu má nesmírnou, je veselý, vitální a určitě by mohl ještě někomu dělat radost.
Hanibal bude vhodnější spíše do starší klidné rodiny do bytu i do baráčku. Vzhledem k věku ale musí být již v teple domova, není to pejsek na zahrádku. Jinak přes den ale na zahrádce být může, neničí pletivo, ani se nepodhrabává a neutíká. Je zvyklý chodit po areálu útulku všude na volno.
Hanibal je vzhledem k věku nekastrovaný a je vakcinován proti vzteklině.
Kdo by měl pro něj trochu místečka v teple a tu sílu poskytnout mu lásku po jeho zbytek života, může napsat do zpráv na tyto stránky či volat nebo napsat sms přímo do útulku na 736271294 a domluvit si termín ohledně osobní návštěvy.
Adopční poplatek: 500,- Kč či dohodou. Kontakt: Útulek Bona Kozly 35 (u České Lípy)
Hanibal půjde do nového domova na adopční smlouvu, kde se nový majitel svým podpisem zavazuje informovat útulek o tom, jak se Hanibal v novém domově má.
Dále se svým podpisem stvrzuje, že v případě adopce nekastrovaného zvířete, zamezí jeho dalšímu množení.
Pokud nový majitel nebude plnit tento závazek, může být provedena kontrola a nebude-li zacházení se zvířetem odpovídat veterinárním předpisům a sjednaným podmínkám, má provozovatel útulku právo zvíře odebrat.
Přebírající majitel se zavazuje, že v případě, kdy z jakéhokoliv důvodu nebude moci zvíře nadále ponechat ve své péči, kontaktuje provozovatele útulku o vrácení zpět do zařízení