Mumla

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Vraňany
Region: Středočeský
Datum nálezu: 07.02.2018
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 25/18

Podrobný popis

Mumla

Evidenční číslo 25/18, nalezen 7.2.2018 Vraňany

Plemeno: kříženec retrívra
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2013
Datum nálezu: 7.2.2018
Velikost: střední

   Proč se Mumla jmenuje Mumla?

Jeho jméno vlastně vystihuje celý jeho "problém" a tím je souhlasné, ale i nesouhlasné mumlání. A tím "mumláním" máme na mysli něco mezi vrčením, bručením a teoreticky i kočičím předením. Je to nespecifikovatelný zvuk, který Mumla používá k jakémukoliv názoru - ať dobrému, či špatnému. Proto je nutné na něj brát ohled vždy a z ostatních signálů jeho těla vydedukovat, v jakém smyslu bylo "zamumláno".

Je to takový psí Rain Man; pes spokojený ve svém životě, ve svém denním režimu, se svými zvyky a svými lidmi. Když byl Mumla do útulku přijat, byl dlouho smutný. Nedařilo se ho rozveselit a ničím motivovat. A to, že se takto odlišně projevuje, mu o nic více nepomohlo zapadnout a být pochopeným. 

Jak šel čas, zvykl si Mumla na nové prostředí i nové lidi, stejně tak jako jsme i my začali více rozumět jemu.  Stanovili jsme jakási pravidla, zapojili ho do běžného denního režimu útulku a jinak ho nechávali, aby si sám našel cestu k nám. Brzy se stal Mumla veselým usměvavým psem. 

Zjistili jsme, že miluje míčky. Hrozně moc míčků! Ač pro ně rád běhá, ještě raději je všechny "syslí" na hromádce na které pak polehává a po jednom je ocucává. Hrou je nadšený a vždy mu zvedne náladu, aportem si ho získá snad každý. Druhou věcí, kterou bezmezně miluje je jídlo. Není vybíravý a sní vše, co mu dáte. Už hodinu před obvyklým časem krmení se točí kolem kotce a nechce jít do výběhu, protože co kdyby zrovna prošvihl tu chvíli, kdy mu domů přineseme misku s krmením? To nikdy nemůže riskovat!

Nyní je Mumlina miláčkem útulku. Vždy rozesmátý, vždy naladěný na hru a jeho styl běhu rozesměje i celoživotní mrzouty. To Vám ale popsat nedokážu, to musíte vidět. I kdybyste měli přijet jen kvůli tomu, rozhodně nebudete litovat! No a ohledně mazlení, už to také dávno není pasé, jako to bylo zezačátku. Nás z útulku zná již déle a proto se neváhá přijít podrbat a pomazlit. Venku na procházkách je dokonce dost zdrženlivý před okolím a bezpečí vyhledává mezi našimi nohami. Samozřejmě si na nás taky sem tam zamumlá, ale my už ho umíme všichni dost dobře odhadnout a tak fungujeme naprosto bezproblémově.

Věříme, že kdyby mu někdo nabídl zázemí, kde by měl možnost být venku i vevnitř, s tím, že by nebyl nijak zvlášť omezován, dokázal by fungovat naprosto normálně. Bylo by potřeba mu nastolit režim, aby věděl, jak jsou dny zhruba rozvržené - doba krmení, doba s Vámi a bez Vás, doba procházek, ...  a do ničeho ho nenutit. Pak už jen hromadu pochopení a času. No a samozřejmě ještě větší hromadu piškotů a tenisáků! Bez toho se prý nikam nestěhuje.

Nemůžete od něj očekávat, že to bude mazlící pes nebo že Vás bude bránit před nebezpečím; k člověku nikdy asi úplně natolik nepřilne. Ale vděčný být umí - vyzývá ke hře, otírá se o nohy, strká Vám hlavu do dlaní a chce hladit, schovává se u Vás, když se bojí. Je to křehká duše, která by taky moc chtěla někam patřit, mít svoji rodinu a Mumla by více než kdokoliv jiný ocenil vědomí toho, že má nějaké jistoty a rodinu, která ho neopustí.

Hledá domov spíše v domku se zahradou; pokud by měl bydlet v bytě, určitě je nutné počítat s tím, že potřebuje svůj bezpečný prostor, kam mu člověk nebude zasahovat. Nemůže fungovat 24/7 v úzkém kontaktu s kýmkoliv, potřebuje mít možnost si odpočinout s vědomím, že na něj nikdo nemůže. Proto by byl lepší domek se zahradou. Nedoporučujeme k dětem, starším lidem a lidem bez zkušenosti se psy, ideálně problémovými psy.

Je očkovaný, čipovaný a na svou druhou šanci čeká už opravdu dlouho. Není to pejsek, se kterým by to šlo hned od začátku hladce, ale pokud by se s ním někdo chtěl i přesto seznámit, určitě tu ta možnost je a my Vám moc rádi pomůžeme. Po úspěšném seznámení je možné s ním chodit i na procházky, které má moc rád.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/

Jelikož Mumla není psem, kterého každý nutně potřebuje mít doma, zařadili jsme ho také do virtuální adopce. Chcete se stát jeho adoptivním rodičem ? Klikněte, prosím, ZDE