Akutní: Čert-k adopci - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 9 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bona na Kozlech u Č.Lípy
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Věk: 8 let
Výška v kohoutku: 60 cm
Plemeno: kříženec německého ovčáka
Věrný pes, který ztratil důvod žít. Celý život byl opečovávaným a milovaným pejskem svého pána, pro kterého Čert dýchal. Bohužel Čertův páníček odešel do nebe a my jsme Čerta vzali pod svá křídla. Ode dne, kdy ho jeho páníček opustil, Čert všechno vzdal. Odmítal chodit, odmítal jíst, pít, odmítal společnost. Strašně rychle zhubl a i my se báli, že odejde za Duhový most. Musel dostat infuze a postupně si začal brát jídlo z ruky, které jsme mu nosili až do boudy. Odmítal opustit boudu, ležel apatický, bez zájmu o cokoliv. Postupně začal za námi vylézat a nakonec se podařilo ho vzít i na procházku. Stále všude vyhlíží svého pána, ale už má o mnohem šťastnější výraz. Na procházce jsme mu říkali, že se jeho páníček na něj dívá z nebíčka a střeží ho.
Čert u nás pozoruje jiné pejsky a postupně se snaží zapojit do společnosti. Už sám vybíhá z kotce na louku a je zvědavý.
Čertova povaha je naprosto úžasná. Je to prostě vzorný pes jednoho pána.Na vodítku chodí ukázkově, umí sedni a je naprosto nekonfliktní. Nechá si líbit cokoliv od člověka i jiných psů. Jakmile je nějaký problém, bere nohy na ramena a utíká se schovat. Nechá se zahnat i menším pejskem. Je to prostě trdlíčko a citlivý pejsek, který potřebuje lásku. Věříme, že ještě někde existuje člověk, který ukáže Čertovi, že na světě je krásně a že může být stále milovaným pejskem. Člověk, který dá Čertovi trochu času, aby se se vším srovnal. S citlivým přístupem a láskou si získáte Čertovo srdíčko a věřte, že pro něj budete středem vesmíru. Hledáme opravdu zodpovědného majitele, protože Čert by další zklamání opravdu už nezvládl.
Čert bude šťastný jako společník po boku starších lidí k baráčku se zahrádkou. Potřebuje ale přístup dovnitř a kontakt se svými lidmi. Určitě bude vhodný i do bytu a k malým dětem. Je to pejsek pro všechny, potřebuje prostě jenom člověka a vzájemnou lásku.
Čert je plně vakcinovaný a v minulosti mu byl ošetřen i zubní kámen, takže má zuby jako perličky. Adopční poplatek 500,- Kč.
Protože si Čert opravdu nemůže zažít další zklamání v životě, budeme vyžadovat následný kontakt s budoucími majiteli.
Kontakt: Útulek Bona Kozly 35 (u České Lípy)
Zájemci, volejte nebo pište sms přímo do útulku na 736271294 a domluvíte si termín ohledně osobní návštěvy.
Čert půjde do nového domova na adopční smlouvu, kde se nový majitel svým podpisem zavazuje informovat útulek o tom, jak se Čert v novém domově má.
Dále se svým podpisem zavazuje, že v případě adopce nekastrovaného zvířete, zamezí jeho dalšímu množení.Pokud nebude zacházení se zvířetem odpovídat veterinárním předpisům a sjednaným podmínkám má provozovatel útulku právo zvíře odebrat. Přebírající majitel se zavazuje, že v případě, kdy z jakéhokoliv důvodu nebude moci zvíře nadále ponechat ve své péči, kontaktuje provozovatele útulku o vrácení zpět do zařízení.